21 - 40 av 181
123...10 Gå till

Avslutad | Lilla Klockor – Torsdag 30 november 2017

Klubbad för

OMEGA, Ladymatic, Cal 455, Serie nr. 16017455, Ref nr. CK 2940, Boett nr. 2940-3 SC, damur, 19,5 mm, stål, automatisk, plexiglas, skadad urtavla, läderband, ca 1958.

1 200 kr

Utrop: 350 kr

OMEGA, damur, 14 x 17 (24,5) mm, Cal 483, Serie nr. 18725829, Ref nr. BK 3972, Boett nr. BK 3972 2, doublé (20 micron), manuell, plexiglas, skadad urtavla, formverk, skadad boett, ca 1961.

175 kr

Utrop: 300 kr

Klocktillbehör Patek Philippe

PLÅNBOK/KORTHÅLLARE, Patek Philippe, brunt läder, 70 x 110 mm, ytterkartong.

850 kr

Utrop: 550 kr

OMEGA, fickur, 48,5 mm, Cal 38.5L.T1, Serie nr. 9509636, Boett nr. 10283710, stål (Staybrite), ankargång, skadad urtavla, glas skadat, bucklor, ca 1944.

550 kr

Utrop: 300 kr

TISSOT, Visodate, Stylist, Cal 792, Serie nr. 9660300, Boett nr. 41/42056-2, herrur, 33,5 mm, doublé, manuell, plexiglas, datum, defekt, skadad boett, ca 1967.

325 kr

Utrop: 150 kr

Klocktillbehör Omega

BOX, till Omega damur, röd, 215 x 42 x 22 mm, skadad, ca 1960.

Utrop: 125 kr

OMEGA, fickur, 48 mm, Serie nr. 4987890, Boett nr. 5753908, vitmetall, ankargång, skadad urtavla, defekt, bucklor, ca 1916.

700 kr

Utrop: 200 kr

ZENITH, "G.E. Richter, Mullhyttemon", fickur, 52 mm, Serie nr. 1581315, Boett nr. 2600613 / 839, silver (800), ankargång, urtavla ej signerad, skadad urtavla, defekt, bucklor, ca 1913, fickurskedja i metall.

600 kr

Utrop: 300 kr

HERRUR, 24 x 31 mm, Boett nr. 33, silver / chrome, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, glasring lös, defekt, skadad boett, ca 1935, etui (Eric Larsson, Ur & Guldsmedsaffär, Rättvik, Telefon 75).

125 kr

Utrop: 75 kr

Klockor Eterna

ETERNA, herrur, 33 mm, Cal 1476 K, Boett nr. 5397384 / 138T, stål, manuell, plexiglas, skadad urtavla, ca 1965.

650 kr

Utrop: 500 kr

OMEGA, damur, 17,5 mm, Cal 483, Serie nr. 18738809, Boett nr. 11041 61 (C.B), stål, manuell, safirglas (repor), skadad urtavla, formverk, ca 1961, metallänk ej original.

325 kr

Utrop: 500 kr

ZENITH, fickur, 45 mm, Cal 173, Serie nr. 3481488, Boett nr. 9048354, stål, ankargång, skadad urtavla, bucklor, ca 1945.

850 kr

Utrop: 600 kr

OMEGA, fickur, 51 mm, "Rödtolva", Serie nr. 4663577, Boett nr. 5687013, silver (900), ankargång, skadad urtavla, defekt, gravyr, monogram, ca 1916.

1 200 kr

Utrop: 400 kr

OMEGA, mormorsur, 33 mm, "Rödtolva", Serie nr. 4684763, Boett nr. 5765187, silver (900), ankargång, skadad urtavla, bucklor, ca 1916.

950 kr

Utrop: 500 kr

OMEGA, "Marmont, Härnösand, Import", fickur, 51,5 mm, "Rödtolva", Serie nr. 5050296, Boett nr. 5764132, silver (800), ankargång, skadad urtavla, defekt, bucklor, ca 1916.

1 300 kr

Utrop: 400 kr

CERTINA, herrur, 28,5 x 28,5 (39) mm, Serie nr. 3797091, Boett nr. 66203, doublé, manuell, plexiglas, skadad urtavla, skadad boett, läderband, originalspänne, ca 1960.

50 kr

Utrop: 250 kr

KOMBISPORT, stoppur, 53,5 mm, plast, mekanisk, 60 sek / 30 min, skadad urtavla, ca 1970.

Utrop: 75 kr

Klocktillbehör Omega

BOX, till Omega damur, röd, 95 x 95 x 37 mm, ca 1965.

475 kr

Utrop: 175 kr

HERRUR, 31 mm, Cal 435, Boett nr. 622101, stål, manuell, plexiglas (skadat), liten sekundvisare, skadad urtavla, urverk signerat Bore, ca 1950, metallänk ej original.

50 kr

Utrop: 150 kr

CERTINA, damur, 25,5 mm, Boett nr. 719.1001.41, stål, quartz, plexiglas, datum, skadad urtavla, defekt, läderband, ca 1975, box (skadad).

Utrop: 75 kr