1 - 20 av 251
123...13 Gå till

Avslutad | Moderna – Lördag 15 maj 1999

Klubbad för

RING, 18K guld med safir 1.30 ct. samt briljanter 0.15 ct. stl 16 3/4mm

Utrop: 4 900 kr

RING, 18K guld med safir 1.30 ct. samt 2 briljanter 0.35 ct., stl 16 3/4mm

Utrop: 4 300 kr

RING, 18K guld med smaragd 1.00 ct. samt briljanter 0.12 ct. stl 16 3/4mm, vikt 7.0 g

Utrop: 5 500 kr

RING, 18K vitguld med briljanter 0.12 ct. samt droppslipade safir 0.60 ct., stl 161/2 mm, vikt 5.0 g

Utrop: 4 100 kr

RING, 18K guld med 2 briljanter 0.35 ct. samt rubin 1.30 ct. stl 16 3/4mm, vikt 7.0 g

5 900 kr

Utrop: 6 500 kr

RING, 18K ljusgult guld, briljanter 0.15 ct., safir 1.30 ct., stl 17 mm, vikt 7.0 g

Utrop: 4 300 kr

RING, 18K guld med briljanter 0.15 ct. samt smaragd 0.80 ct. stl 16 3/4mm, vikt 7.2 g

Utrop: 4 400 kr

SILVERSPEGEL

Utrop: 2 900 kr

ARMRING silver förgylld Turkmenistan

Utrop: 1 200 kr

ARMRING silver förgyllt lapis lazuli

Utrop: 600 kr

PIPA, khasgaï, trä, porslin turkoser, Persien 1800-tal.

Utrop: 2 800 kr

ARMRING, silver, orientalisk.

Utrop: 700 kr

ARMRING, silver, Persien, tidigt 1900-tal.

Utrop: 600 kr

ARMRING, silver, öppningsbar, Indien. Tidigt 1900-tal.

Utrop: 550 kr

ARMRING, SAMT ÖRHÄNGEN, silver samt lapis lazuli, delv förgyllda , Turkmenistan moderna.

Utrop: 600 kr

HÄNGE, silver/ förgyllt med agat, Turkmenistan, Iran slutet 1800, ny METALLKEDJA.

Utrop: 800 kr

2 RINGAR, silver agat samt glas delvis förgylld.

Utrop: 700 kr

COLLIER, silver / onyx, Anatolien , Turkiet, ca 1920.

Utrop: 600 kr

COLLIER, silver / sten. Anatolien, Turkiet.

Utrop: 450 kr

COLLIER, silver med agater, Anatolien, handgjord.

Utrop: 400 kr