Avslutad | Aficionado – Torsdag 7 december 2017
Accessoarer Pennor
PENNA, MONTBLANC, Ltd, Lorenzo de Medici, sterling silver, resevoa stift 18K, 4720/4810. etui, ytterkartong
Accessoarer Pennor
PENNA, MONTBLANC, Meisterstück. sterling silver, svart resin, kulspets, putsduk, etui, ytterkartong,
Mynt Utländska mynt
4 MYNT, 21,6K guld, 20 Dollar, double eagle, USA, 1879S ca 1 har ett stötmärke och har varit hängd, 1882S ca 1 med mindre kantskador, 1895 ca 1+ samt 1897S ca 1+, total vikt 133,3 g.
Accessoarer Övrigt
PENNSKRIN, MONTBLANC, mörkbrunt lackat trä, 33x23x8cm, plats för 20st pennor, lås med nyckel.
Mynt Utländska mynt
MYNT, 21,6K guld, 10 Dollar, Eagle, 1898, USA, kvalité ca 1/1+, diameter 27 mm, vikt 16,7 g.
Mynt Utländska mynt
MYNT, 21,6K guld, 10 Dollar, Eagle, 1896, USA, kvalité ca 1/1+, diameter 27 mm, vikt 16,7 g.
Mynt Utländska mynt
MYNT, 21,6K guld, 10 Dollar, Eagle, 1894, USA, kvalité ca 1/1+, diameter 27 mm, vikt 16,7 g.
Accessoarer Plånböcker
KORTHÅLLARE, ERMENEGILDO ZEGNA, svart läder, 10st kontokortsfack, 10x9cm, visst slitage,
Accessoarer Bälten
SKÄRP, SAND, svart och brunt läder, spänne i vitmetall, längd 95cm, bredd 3cm, vändbart.