Avslutad | Aficionado – Torsdag 7 december 2017
SOLGLASÖGON, BVLGARI, 658 939/BG 125, svarta bågar, svarta glas, putsduk, etui, repor.
Mynt Utländska mynt
2 MYNT, silver, Polupoltinnik 1748 ca 1?, 20 Kopek 1768 ca 1?, Ryssland, total vikt 10,2 g.
Mynt Utländska mynt
MYNT, silver, Rubel, 1734, Ryssland, kvalité ca 1?/1, diameter 40 mm, vikt 25,0 g.
Mynt Utländska mynt
3 MYNT, silver, 50 Kopek, 1896- 1913, Ryssland, kvalité ca 1? - 01, total vikt 29,4 g.
Mynt Utländska mynt
MYNT, silver, Rubel, 1810, Ryssland, kvalité ca 1?/1 (ena sidan är 1?, den andra 1), diameter 37 mm, vikt endast 20,1 g.
Mynt Svenska mynt
MYNT, silver, 2 Kronor, 1910, Gustaf V, förskjutet myntmästarmärke, kvalité ca 1, 31 mm, 14,9 g.
Mynt Svenska mynt
30 MYNT, silver, 25 st 2 Kr, 5 st 1 Kr, 1892-1929 (mest Gustaf V), kvalité mestadels 1+ - 01, total vikt 411,2 g (originalvikten för dessa mynt är 412,5 g).
Mynt Utländska mynt
2 MYNT, silver, Rubel 1817 ca 1, Poltina 1818 ca 1?/1, Ryssland, total vikt 30,7 g.
Mynt Utländska mynt
6 MYNT, silver, 25 Kopek, 1836-1855, Ryssland, kvalité ca 1? - 1+, ett mynt har ytskador, total vikt 30,2 g.
Mynt Utländska mynt
MYNT, silver, Rubel, 1880, Ryssland, kvalité ca 1/1+, diameter 35 mm, vikt 20,7 g.
Accessoarer Plånböcker
PLÅNBOK, CALVIN KLEIN, svart läder med präglat monogram, 6st konto kortsfack, 11x8,5cm, originalask.
Accessoarer Plånböcker
PLÅNBOK, CALVIN KLEIN, Trifold, svart läder, 6st konto kortsfack, plats för ID-kort, 10x8cm, originalask.