Avslutad | Klockor – Lördag 2 december 2017
OMEGA, Constellation, ´95, Cal 1456, Serie nr. 59621406, PIC nr. 1372.10.00, Ref nr. DB 795,1202 Boett nr. 795.1202, damur, 25 mm, stål/guld, quartz, safirglas, integrerad originallänk (halvstav), viklås, Ref nr. 6552/864, cert, juli 2006, box, ytterkartong.
FICKUR, 52 mm, savonett, Boett nr. 8082 52/2, 14K guld, ankargång, skadad urtavla, mönster, bucklor, ca 1920.
Klockor Sinn
SINN, 356 Flieger UTC, Cal ETA 7750, Boett nr. 356.4750 (SUG), kronograf, herrur, 38,5 mm, stål, automatisk, plexiglas, datum, två tidszoner, skadad urtavla, läderband, originalspänne, ca 2010.
ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Pearlmaster, Chronometer, Ref nr. 80318, Serie nr. W084559, Cal 2235, Verk nr. A 0033917, Boett nr. 2078, damur, 29 mm, 18K guld, automatisk, safirglas (nagg), datum, briljanter på boetten, (12 st. TW/VVS, ca 0,13 ctv), Pearlmasterlänk, viklås, Ref nr. 72948-X6/120, totalvikt 110,6 ca 1996.
ZENITH, herrur, 34 mm, Cal 2562, Boett nr. NA 6761-2, 18K guld, manuell, plexiglas, skadad urtavla, gravyr, ca 1973, box.
OMEGA, Constellation ´95, Cal 1532, Serie nr. 55669805, PIC nr. 1212.10.00, Ref nr. DB 396.1201, Boett nr. 396.1201, herrur, 33,5 mm, stål/guld, quartz, safirglas (nagg), datum, integrerad originallänk (helstav), viklås, Ref nr. 1552/862, ca 1997.
FICKUR, 51 mm, Boett nr. 553806, 14K guld, ankargång, skadad urtavla, gravyr, bucklor, ca 1924.
OMEGA, Speedmaster, Day-Date, "Tachymetre", Cal 1151, Serie nr. 57551463, PIC nr. 3823.30.01, Ref nr. ST 175.0084, Boett nr. 175.0084, kronograf, herrur, 39 mm, stål, automatisk, safirglas, dag, datum, månad, 24-timmarsvisning, skadad urtavla, defekt, läderband, viklås, Ref nr. 94521603-57-JAJ, ca 2001.
HANOWA, Swiss Military, Tribute, Ref nr. 6-5217.13.007, Boett nr. 06-5217, kronograf, herrur, 42 mm, svart stål, quartz, safirglas, datum, skadad urtavla, originallänk, viklås, ca 2013, box, Limiterad och numrerad (Nr. 431/888).
Klockor Victorinox
VICTORINOX, Swiss Army, Dive Master (500 Meters), Serie nr. 161109224, Ref nr. 241555, herrur, 38 mm, svart stål, quartz, safirglas, datum, gummiband, originalspänne, ca 2015, box, ytterkartong.
Klockor Victorinox
VICTORINOX, Swiss army, Alpnach, "Rachymeter", Cal ETA 7750, Serie nr. 080529651, Ref nr. 241194, kronograf, herrur, 44 mm, stål/svart stål, automatisk, safirglas, datum, glasbaksida, originallänk, viklås, ca 2009, box, ytterkartong.
Klockor Chopard
CHOPARD, Happy Sport, Mark II, Serie nr. 1476952, Ref nr. 283581-5001, Boett nr. 1269, kronograf, unisex, 41 mm, 18K rosa guld, quartz, safirglas, datum, diamanter (5 st. TW/VVS, 0,50 ctv), krona med safir (0,17 ctv), läderband, originalspänne i 18K rosa guld, cert, juni 2010, box, ytterkartong.
Klockor Rado
RADO, HyperChrome Automatic Chronograph, Cal 650 (ETA 2894-2), Serie nr. 13046447, PIC nr. R32275152, Ref nr. 01.650.0275.3.015, Boett nr. 650.0275.3, herrur, 45 mm, High-tech ceramic, automatisk, safirglas, datum, glasbaksida, originallänk, viklås (titan), Ref nr. 04725, cert, maj 2012, box, ytterkartong.
OMEGA, Constellation, "My Choice", Mini, Cal 1456, Serie nr. 59519670, PIC nr. 1566.66.00, Ref nr. ST 895.1248, Boett nr. 895.1248, damur, 22,5 mm, stål, quartz, safirglas, pärlemorurtavla med diamanter (12 st. 8/8) diamanter på boetten (4 st. TW/VVS, ca 0,04 ctv), integrerad originallänk, viklås, Ref nr. 6563/875, cert, januari 2006, box, ytterkartong.
BREITLING, Galactic 36, Chronometre, Cal 37 (ETA 2895-2), Verk nr. 1442956, Serie nr. 1442956, Ref nr. A37330, Boett nr. 3611B4, damur, 36 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, liten sekundvisare, pärlemorurtavla med diamanter (8 st. 8/8), skadad urtavla, Pilotlänk, viklås, Ref nr. W2811/376A, cert, maj 2012, box, ytterkartong.
BREITLING, Galactic 36, Chronometre, Cal 37 (ETA 2895-2), Verk nr. 1444369, Serie nr. 1444369, Ref nr. C3733012-G714, Boett nr. 0212B4, damur, 36 mm, stål/rosa guld, automatisk, safirglas, datum, liten sekundvisare, läderband, originalspänne i stål, cert, mars 2013, box, ytterkartong.
Klockor Raymond Weil
RAYMOND WEIL, Geneve, Tango, Serie nr. Z205116, Boett nr. 5360, damur, 28 mm, bicolour, quartz, safirglas (nagg), datum, skadad urtavla, integrerad originallänk (skadad se fördjupad information), viklås, ca 2000,
OMEGA, Constellation Chronometer Electronic, f300Hz, cal 1250 (ESA 9162), Serie nr. 34604975, Ref nr. JD 198.0002, Boett nr. 198.002, herrur, 38 x 36,5 (43) mm, doublé (40 micron), quartz, plexiglas, datum, stämgaffel, skadad urtavla, defekt, skadad boett, läderband, ca 1972.
TAG HEUER, Formula 1, Serie nr. REA9966, Boett nr. CAC1311, kronograf, damur, 36 mm, stål, quartz, safirglas (nagg), datum, pärlemorurtavla med diamanter (11 st, 8/8), briljantkrans (120 st. ca W/I, ca 0,75 ctv), läderband, viklås, Ref nr. FC 5029-B S5, ca 2005.
BREITLING, SuperOcean (200M/660FT), Héritage 46, Chronometre, Cal 17 (ETA 2824-2), Verk nr. 1086871, Serie nr. 1086871, Ref nr. A17320, Boett nr. 1110 B3, herrur, 46 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, utbytt mellanboet, gummiband (Ocean Racer), viklås, cert, oktober 2009, box, ytterkartong.