221 - 240 av 587
1...111213...30 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 16 november 2017

Klubbad för

RING, 18K guld, smaragd ca 0,25 ct, 16 åttkantslipade diamanter ca 0,30 ctv, stl 16,5 mm, vitk 4,7 g.

1 700 kr

Utrop: 1 800 kr

KEDJA, 18K guld, 21 åttkantslipade diamanter ca 0,50 ctv ca W/VS, manglad pansar, längd 40 cm, vikt 16,5 g.

Utrop: 6 200 kr

LARS WALLIN, ring, Emmie Oxy, oxiderat sterlingsilver, stl 17 mm, vikt 13,2 g.

425 kr

Utrop: 450 kr

BROSCH, förgyllt sterlingsilver, gul och vit emalj, blomma, Aksel Holmsen, Sandefjord, diameter 4,5 cm, vikt 9,0 g, emaljskador.

375 kr

Utrop: 225 kr

RING, Odd Fellow, 18K, guld, gravyr, vikt 7,9 g stl. 21,75 mm

Utrop: 2 800 kr

DOSA, sterlingsilver, frimurarmotiv, diameter 2,5 cm, vikt 16 g.

400 kr

Utrop: 450 kr

PÄRLCOLLIER, odlade sötvattenspärlor, ca 13,00 mm barocka, rosa-krämfärgade, längd 44 cm, lås sterlingsilver/förgyllt silver.

Utrop: 1 900 kr

PÄRLCOLLIER, odlade sötvattenspärlor, ca 10,50-11,00 mm, grå och grå/blå, längd 46 cm, lås sterlingsilver.

700 kr

Utrop: 800 kr

PÄRLCOLLIER, odlade sötvattenspärlor, ca 11,80-12,30 mm, längd 128 cm.

2 400 kr

Utrop: 2 600 kr

COLLIER, skumkorall, kulor, ca 23 mm, howlit. detaljer och lås i gulmetall, längd 59 cm.

Utrop: 950 kr

ARMBAND, 18K guld, ovala länkar, längd 19,5 cm, vikt 11,5 g, svensk kontrollstämpel.

3 400 kr

Utrop: 3 800 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,22 ct, ca TW(G)/VVS, Huddinge Guldsmedja, Stockholm 2010, stl 17,25+ mm, vikt 4,3 g.

Utrop: 3 000 kr

RING, 18K vitguld, 5 gammalslipade diamanter ca 0,90 ctv, mittstenen och en till har betydande skador, övriga tre har också mindre problem, stl 19,75 mm, vikt 8,0 g.

Utrop: 2 800 kr

RING, 18K vitguld, 7 åttkantslipade diamanter ca 0,11 ctv. stl 17,25 mm, vikt 4,1 g.

Utrop: 1 500 kr

RING, 18K guld, bergskristall ca 11,0 ct, stl 15,25 mm, vikt 8,1 g, svenska stämplar.

Utrop: 1 900 kr

Ädelstenar Smaragder

SMARAGDER, 48,2 ctv

Utrop: 4 300 kr

Ädelstenar Granater

GRANATER, 132,9 ctv

600 kr

Utrop: 700 kr

Ädelstenar Opaler

OPAL, ovalslipad, 11,03 ct, spricka som når ytan, plomberad.

Utrop: 1 700 kr

Ädelstenar Opaler

OPAL, ovalslipad, 9,09 ct, plomberad.

Utrop: 1 600 kr

2 DIAMANTER, briljantslipade, 0,27 och 0,28 ct, TW(F-G)/P 1, plomberade, IOG certifikat.

2 600 kr

Utrop: 2 700 kr