81 - 100 av 278
1...456...14 Gå till

Avslutad | Moderna – Lördag 7 oktober 2017

Klubbad för

BORGILA, armband, 18K guld, Stockholm 1975, längd 20 cm, vikt 15,5 g, gravyr.

4 500 kr

Utrop: 5 000 kr

RING, 18K guld, briljantslipad diamant 0,15 ct ca TW/SI, Åhus Guldsmedja, 1980-tal, stl 16 mm, 16,9 g, lagning.

Utrop: 5 600 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, svarta och vita briljantslipade diamanter ca 0,63 ctv, ca W/SI, stift/clips, höjd 1,5 cm, vikt 10,8 g.

Utrop: 3 600 kr

HÄNGE/KEDJA, 18K vitguld, 12 safirer ca 0,73 ctv, 26 briljantslipde diamanter ca 0,21 ctv, längd 39,5 cm, vikt 6,4 g.

2 100 kr

Utrop: 2 400 kr

ENGELBERT, ring, 18K guld, 10 briljantslipade diamanter, 0,10 ctv, ca TW/VS, stl 17,5 mm vikt 8,0 g

Utrop: 4 100 kr

HELALLIANSRING, 18K vitguld, 26 briljantslipade diamanter 0,99 ctv, ca TW(G)/VS, stl 16 mm, vikt 3,5 g.

8 000 kr

Utrop: 8 900 kr

RING, 18K vitguld, 3 briljantslipade diamanter 0.45 ctv, enligt gravyr, ca W(H)/SI, stl 15,5 mm, vikt 5,3g, gravyr, tecken av porositet på skena.

Utrop: 4 700 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, 1 briljantslipad diamant 0,65 ct, TW(G)/VVS, certifikat Diamexpertise Antwerp-Belgium no. 7397, nagg, skador på klor, stl 18 mm, vikt 3,0 g

14 600 kr

Utrop: 16 200 kr

Ädelstenar Pärlor

TAHITIPÄRLA, 13,8 mm.

2 000 kr

Utrop: 2 300 kr

COLLIER, oxiderat sterlingsilver/24K förgyllt silver, "Octopus", Buchwic Concept Jewellery, handgjord, längd 46 cm, vikt 29 g.

Utrop: 3 400 kr

ÖRHÄNGEN, oxiderat sterlingsilver/24K förgyllt silver, Buchwic Concept Jewellery, handgjord, längd 6 cm, vikt 6,1 g, krokar.

750 kr

Utrop: 800 kr

HÄNGE/KEDJA, oxiderat sterlingsilver/24K förgyllt silver, "Cone", Buchwic Concept Jewellery, handgjord, kedjans längd 72 cm, hängets längd ca 2 cm.

Utrop: 1 100 kr

ÖRHÄNGEN, 24K förgyllt silver, "cone" Buchwic Concept Jewellery, handgjord, ca 2 cm, vikt 3,4 g, stift.

475 kr

Utrop: 400 kr

ÖRHÄNGEN, oxiderat sterlingsilver/24K förgyllt silver, "cone", Buchwic Concept Jewellery, handgjord, längd 8 cm, vikt 4,8 g. stift.

450 kr

Utrop: 500 kr

HELALLIANSRING, platina, 27 briljantslipade diamanter ca 2,10 ctv, ca TW-W/VS, stl 17 mm, vikt 15,1 g.

17 000 kr

Utrop: 19 000 kr

BVLGARI, ring, B.zero, 18K vitguld, stl 16,5 mm (52), vikt 8,8 g, originaletui och box.

6 100 kr

Utrop: 6 900 kr

CHOPARD, ring, 18K vitguld, Happy Diamond, briljant ca 0,04 ct, stl16,5 mm, vikt 6,0 g, modell 82/4854, serienummer 9116438.

3 300 kr

Utrop: 3 500 kr

ÖRSMYCKE, 18K roséguld, svarta briljantslipade diamanter 0,55, clip on, vikt 6,5 g.

Utrop: 6 300 kr

RING, 18K, guld, vikt 18,0 g design Olle Ohlsson, signatur saknas, stl. 18,0 mm

Utrop: 6 200 kr

HÄNGE/KEDJA, oxiderat sterlingsilver/24K förgyllt silver, bärnsten, "Summer sun", Buchwic Concept Jewellery, handgjord, kedjans längd 59 cm, hänget ca 3 cm, vikt 23,9 g.

Utrop: 3 300 kr