521 - 540 av 1 218
1...262728...61 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 19 september 2017

Klubbad för

Likörglas 6st, repiga, naggade

50 kr

Utrop: 50 kr

Starkvinsglas 12st, höjd:10cm

100 kr

Utrop: 200 kr

Snapsglas 4st, höjd:15,5cm

75 kr

Utrop: 75 kr

Dalahäst, Grannas A. Olssons Hemslöjd, höjd: 20,5cm

200 kr

Utrop: 100 kr

Dalahäst, Nils Olsson Hemslöjd, höjd: 10,5cm

125 kr

Utrop: 50 kr

Parti silver S813 28,3g, skadat, graverat

Utrop: 125 kr

Ljusstakar 1 par, Lilja, Ivar Ålenius Björk, IBE Konst Sweden, slitna, höjd: 13cm

750 kr

Utrop: 200 kr

Schackbräde med pjäser, Agora Gifthouse Sweden, drakar och demoner, stenar från sargen ligger löst i lådan, 36x36cm

400 kr

Utrop: 500 kr

Kristallskål, Ø27cm, höjd: 13cm, nagg på kanten

200 kr

Utrop: 75 kr

Skål, glas, defekt

Vas S925 406,6g, design Karlsson R, höjd:21cm

2 100 kr

Utrop: 1 800 kr

Ljusstakar 1 par, femarmade, höjd: 26cm, skeva, skadade

225 kr

Utrop: 375 kr

Modellbilar 27st. Editions Atlas, Silver-Cars Collection, i originalkartonger, med album med tillhörande informationskort

500 kr

Utrop: 1 200 kr

Modellbilar 14st. Editions Atlas, Rallye Monte-Carlo, i originalkartonger, med ask med tillhörande informationsblad

325 kr

Utrop: 600 kr

Modellbilar 9st. Editions Atlas, varav 7st. ur samlingen Classic Sports Cars, 1 Dinky Toys Citroen DS 19, 1 Porsche 911 Carerra, samtliga med informationsblad

300 kr

Utrop: 500 kr

Orientalisk matta, bomull, trädgårdsmotiv, semiantik, bruksslitage, ca.180x118cm

1 600 kr

Utrop: 800 kr

Grafiskt blad, Christina Knall (1947- ), signerad, numrerad 178/290, 25x20cm, i ram

850 kr

Utrop: 375 kr

Grafiskt blad, oläslig signatur, numrerad 1/125, 27,5x34,5cm, i ram

100 kr

Utrop: 75 kr

Grafiskt blad, signerat Birgitta Wretling-Jansson -82, numrerat 6/30, 27x33cm, i ram

50 kr

Utrop: 125 kr

Grafiskt blad, Roland Svensson (1910-2003), skärgårdsmotiv, numrerad 93/360, något blekt, 24x43cm, i ram, skadat fäste på baksidan

300 kr

Utrop: 375 kr