301 - 320 av 465
1...151617...24 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 27 juli 2017

Klubbad för

ALLIANSRING, 18K guld, 5 briljantslipade diamanter ca 0,75 ctv, ca TW/SI2-P1, stl 18,5 mm, vikt 3,8 g.

4 500 kr

Utrop: 4 900 kr

ÖRHÄNGEN, lapis lazuli, onyx, gulmetall, längd ca 4 cm, krok.

225 kr

Utrop: 225 kr

GRÄDDKANNA, sterlingsilver, hjälmform med uppsvängt handtag, präglad dekor av blommor och löv, otydlig mästarstämpel, London 1784, höjd 13,7 cm, vikt 85,6 g, monogramgravyr, bucklor, lagningar, något sned.

1 100 kr

Utrop: 600 kr

ARMBAND, blandade färgstenar, längd ca 18-19 cm, elastiskt.

250 kr

Utrop: 300 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, 12 briljantslipade diamanter ca 0,36 ctv, ca W(H)/SI, stl 16 mm, vikt 3,9 g

Utrop: 2 800 kr

RING, 18K guld, cabochonslipad turmalin ca 2,50 ct, stl 17 mm, vikt 4,1 g

1 400 kr

Utrop: 1 600 kr

HÄNGE, 18K vitguld, 6 åttkantslipade diamanter ca 0,03 ctv, längd 1,3 cm, vikt 0,8 g

Utrop: 450 kr

RING, 14K guld, smaragdslipad ametist ca 12,00 ct, stl 17 mm, vikt 13,4 g

Utrop: 2 800 kr

HÄNGE, 18K guld, smaragdslipad ametrin ca 3,75 ct, vikt 2,3 g

800 kr

Utrop: 900 kr

BESTICKSERVIS, 23 delar, silver, modell Uppsala, 4 matknivar, 5 matgafflar, 4 bordsknivar, 2 bordsgafflar, 7 dessertskedar, smörkniv, Markströms Uppsala 1970-tal, vikt 1149,4 g.

2 900 kr

Utrop: 3 200 kr

RING, 18K guld, smaragd ca 0,25 ct, 16 åttkantslipade diamanter ca 0,30 ctv, stl 16,5 mm, vitk 4,7 g.

Utrop: 2 000 kr

RING, 14K guld, korall, stl 18,25 mm, vikt 16,2 g.

3 000 kr

Utrop: 3 400 kr

RING, 14K guld, smaragd, 10 briljantslipade diamanter ca 1,50 ctv, ca TW-Ca/P, stl 18,5 mm, vikt 4,8 g, smaragd med mindre nagg och sprickor, 3 diamanter med nagg och skador.

3 000 kr

Utrop: 1 400 kr

RING, 14K guld, blå safir ca 0,10 ct, 5 gammalslipade diamanter ca 0,30 ctv, ca W(H)/VS-SI, stl 17,75 mm, vikt 2,9 g, mindre nagg på en av diamanterna.

Utrop: 2 800 kr

Ädelstenar Kvarts

AMETRIN, smaragdslipad, 2,64 ct, 11,8 x 5,9 x 4,3 mm

225 kr

Utrop: 172 kr

Ädelstenar Övrigt

KROM DIOPSID, kuddslipad, 2,89 ct, 9,8 x 7,0 x 5,0 mm

150 kr

Utrop: 115 kr

Ädelstenar Tanzaniter

TANZANIT, triangelslipad, 1,01 ct, 6,3 x 6,3 x 3,9 mm

350 kr

Utrop: 402 kr

Ädelstenar Tanzaniter

TANZANIT, kuddslipad, 1,07 ct, 6,0 x 5,9 x 3,6 mm

400 kr

Utrop: 460 kr

Ädelstenar Safirer

SAFIR, rundslipad, 1,10 ct, plomerad, EGL certifikat 3362

600 kr

Utrop: 690 kr

3 RINGAR, 18K guld, smaragder, rubiner, blå safirer, stl 17,5 + mm, vikt 7,8 g.

2 500 kr

Utrop: 2 800 kr