181 - 200 av 465
1...91011...24 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 27 juli 2017

Klubbad för

HÄNGE/KEDJA, 18K guld, B-jade, äpple, längd 46 cm, vikt 6,4 g.

1 600 kr

Utrop: 1 700 kr

Ädelstenar Turmaliner

2 ST TURMALINER, vingformade, 11,9 ct, vattenmelonturmaliner.

850 kr

Utrop: 500 kr

Ädelstenar Kvarts

AMETIST, kuddslipad, 24 ct, nagg på rondisten.

500 kr

Utrop: 550 kr

11 ST DIAMANTER, briljantslipade, 1,01 ctv, TW(F-G)/VVS, förseglade.

7 400 kr

Utrop: 4 800 kr

Ädelstenar Övrigt

KRYSPBERYLL, kattöga, 2,1 ct.

500 kr

Utrop: 600 kr

Ädelstenar Granater

GRANAT, rundslipad, 5,5 ct.

500 kr

Utrop: 550 kr

Ädelstenar Safirer

ROSA SAFIR, rundslipad, 1,0 ct.

Utrop: 900 kr

Ädelstenar Safirer

SAFIR, rundslipad, 1,8 ct.

Utrop: 1 000 kr

Ädelstenar Granater

GRANAT, ovalslipad, 2,8 ct,

300 kr

Utrop: 350 kr

Ädelstenar Övrigt

KRYSOBERYLL, ovalslipad, 1,89 ct, nagg.

500 kr

Utrop: 550 kr

Ädelstenar Kvarts

AMETIST, smaragdslipad, 87,9 ct.

1 400 kr

Utrop: 1 400 kr

Ädelstenar Safirer

11 SAFIRER, ovalslipade, 10,26 ctv, förseglade, värderade av Rolf Krieger.

1 100 kr

Utrop: 350 kr

Ädelstenar Safirer

3 ST SAFIRER, ovalslipade, 2,16 ctv.

550 kr

Utrop: 350 kr

RING, 18K vitguld, rosa turmalin, 6 briljanter ca 0,04 ctv, stl 18,5 mm vikt 5,1 g.

1 600 kr

Utrop: 1 800 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, hjärtan, 6 rosa safirer ca 0,42 ctv, stift, vikt 2,0 g, utan snurrebussar.

850 kr

Utrop: 900 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant 0,32 ct enligt gravyr, ca W/VS, Örns Juvelatelje, Göteborg 1975, stl 18 mm, vikt 3,2 g.

3 600 kr

Utrop: 3 200 kr

RING, 18K guld, hjärta, 3 briljanter ca 0,06 ctv ca W/VS, stl 15,75 mm, vikt 3,4 g

1 600 kr

Utrop: 1 800 kr

ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 2 briljanter ca 0,28 ctv ca W/VS, vikt 2,3 g, stift

Utrop: 3 200 kr

HÄNGE, 18K guld, briljant ca 0,17 ct ca W/VS, vikt 1,2 g

Utrop: 2 200 kr

HÄNGE, ägg, förgyllt silver, svart emalj, design Carl Fabergé by A Jewel Veronika, Charm 11 mm, vikt 3 gram.

Utrop: 800 kr