1121 - 1140 av 2 184
1...565758...110 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 29 augusti 2017

Klubbad för

Kaffekoppar med fat, 12st + två extra fat, en med nagg, B&G Blå Måsen nr 305

325 kr

Utrop: 200 kr

Tallrikar, 5st Ø25 B&G Blå Måsen nr 325

450 kr

Utrop: 350 kr

Tallrikar, 5st Ø21,5cm B&G Blå Måsen nr: 326

275 kr

Utrop: 150 kr

Assietter, 13st Ø17,5cm B&G Blå Måsen nr: 616

350 kr

Utrop: 150 kr

Kaffekanna, höjd ca 26cm B&G Blå Måsen, nr: 301

150 kr

Utrop: 100 kr

Fat på fot, 2st Ø19,5c och Ø15,5cm B&G Blå Måsen nr: 428 och 427

150 kr

Utrop: 75 kr

Sockerskål, B&G Blå Måsen nr: 593

75 kr

Utrop: 50 kr

Vaser, 2st höjd: 13,5cm och 12,5cm B&G Blå Måsen nr: 681 och 678

200 kr

Utrop: 75 kr

Fat, 2st Ø9,8cm B&G Blå Måsen nr: 332

75 kr

Utrop: 25 kr

Fat, 3st oktagonala, en med nagg Ø8,7cm B&G Blå Måsen nr 331

100 kr

Utrop: 25 kr

Tandpetshållare, höjd 6,5cm B&G Blå Måsen nr: 671

100 kr

Utrop: 25 kr

Gräddkanna, höjd 9cm B&G Blå Måsen nr 393

100 kr

Utrop: 175 kr

Ljusstake, höjd 13cm B&G Blå Måsen nr: 503

150 kr

Utrop: 175 kr

Fat, snäckformat, B&G Blå Måsen nr 42

175 kr

Utrop: 150 kr

Uppläggningsfat, 27x25cm B&G Blå Måsen nr: 304

150 kr

Utrop: 150 kr

Litografi, Yrjö Edelmann, signerad, numrerad 312/360, 65,5x47cm inkl. ram

1 800 kr

Utrop: 1 100 kr

Grafiskt blad, Ola Billgren, signerad, numrerad 10/60, motiv: 50x62cm, 77x85cm inkl ram

1 900 kr

Utrop: 2 200 kr

Litografi, Berndt Wernström, signerad, numrerad 133/250, motiv: 33x40cm, 50x56cm inkl. ram

Utrop: 250 kr

Snapsglas, Orrefors, Anne Nilsson "Clown", höjd 18,7cm

200 kr

Utrop: 250 kr

Metallrelief, geometriskt motiv, Alexius Huber, signerad, 15x15cm

425 kr

Utrop: 125 kr