1601 - 1620 av 1 904
1...808182...96 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 11 juli 2017

Klubbad för

Bordssked, Haga S925 39,5g 185mm, repig

Utrop: 225 kr

Servettring 1st, S925 24,0g

375 kr

Utrop: 125 kr

Grafiskt blad, oläslig signatur, "Ögonblick", numrerad 1/5, 25x20cm, i ram

25 kr

Utrop: 50 kr

Målning, olja på duk, signerad M. Kanter, 41x60cm, i ram

350 kr

Utrop: 50 kr

Kaffeskedar Symfoni 6st S830, 83,0g 115mm, repiga

Utrop: 450 kr

Manschettknappar 1 par S925, 17,3g

125 kr

Utrop: 100 kr

Ljusstakar 1 par S830 brv. 628,3g, höjd ca:19cm, repor och bucklor

1 400 kr

Utrop: 1 200 kr

Svenska silvermynt 25st (1kr 18st 40%, 5kr 3st 40%, 2kr 1st 40%, 25öre 1st 60%, 2kr 1st 80%, ¼ skilling 1st)

Utrop: 500 kr

Bestick 3st, S830, 99,4g graverade

Utrop: 500 kr

Parti silver S830 474,2g, graverat

1 900 kr

Utrop: 2 300 kr

Inramade bilder 4st. motiv från London, Picadilly, Old London, St. Pauls, St James Palace, 9,5x7cm, smutsigt glas

75 kr

Utrop: 50 kr

Grafiskt blad, Maria Heed (1954- ), "Den spelande vindens paviljong", signerad, daterad 1981, numrerad 83/225, 11,5x8cm, i ram

75 kr

Utrop: 100 kr

Grafiskt blad, Lizzie Olsson (1926-2006), "Gestalt", numrerad 17/25, 17x8,5cm, i ram

Utrop: 100 kr

Målning på pannå, Iwan Broberg (1887-1975), landskapsmotiv, monogramsignerad, daterad 1950, 31x22cm, i ram

175 kr

Utrop: 125 kr

Grafiskt blad, oläslig signatur, "ägget", märkt HC II/2, daterad -84, 13,5x8cm, i ram

Utrop: 50 kr

Grafiskt blad, oläslig signatur, märkt HC, daterad -84, 12,5x9cm, i ram

25 kr

Utrop: 50 kr

Parti silver S830 492,5g defekt och graverat

Utrop: 2 400 kr

Bricka S830 211,7g 16x22cm, repig

850 kr

Utrop: 1 100 kr

Bägare S830 58,2g höjd: 8,5cm, bucklig

225 kr

Utrop: 275 kr

Kaffeskedar Vasa 10st, S830 107,9g 110mm, repiga

425 kr

Utrop: 550 kr