Avslutad | Aficionado – Torsdag 6 juli 2017
Mynt Svenska mynt
MYNT, silver, 2 Kronor, 1913, Gustav V, kvalité ca 1+/01, diameter 31 mm, vikt 15,0 g.
Mynt Sedel
6 SEDLAR, 10 Kr 1913 ca 1, 10 Kr 1922 ca 1+/01, 10 Kr 1875 Gefleborgs Enskilda Bank ca 1?/1, 1 Riksdaler RM 1871 ca 1, 1 Riksdaler RM 1873 ca 1?/1, 32 Skilling Banco 1858 ca 1.
Mynt Sedel
SEDEL, 10 Lire, Italien, signerad Maltese och Rossolini, kvalité ca 01/0, ligger i ett växelkuvert från Credit Suisse.
SOLGLASÖGON, CHRISTIAN DIOR, Homme, bågar i svart och vitmetall, svarta glas, putsduk, etui, ytterkartong.
SOLGLASÖGON, LINDA FARROW, läderklädda bågar (visst slitage) svarta glas, etui, ytterkartong.
SOLGLASÖGON, RAY-BAN, RB 3517 001/93, 48 22, vita bågar, skalmar i gulmetall, spegelglas, vikbara, putsduk, etui.
SOLGLASÖGON, RAY-BAN, Clubmaster, RB 3016, W0365, 49 21, svarta bågar, svarta glas, putsduk, etui.
SOLGLASÖGON, CARRERA, Turbo/B, J5GKM, 60 12, bågar i gulmetall, blåsvarta glas, etui.
SOLGLASÖGON, CARRERA, TURBO, TNGIC, 60 12, bågar i vitmetall, mörkgrå tonade glas, etui.
Accessoarer Slipsar
SLIPSAR, SALVATORRE FERRAGAMO, 2st, 100% siden, blå, fåglar, insekter, bredd 9,5cm.
Medaljer Minnen
MINNE, brons, Oscar I och Josefina, bredd 58 mm, vikt 101,5 g, Pehr Lundgren / Carl Gustaf Qvarnström, något skadat etui.