Avslutad | Pant – Tisdag 23 maj 2017
1 Sockertång, empire, filigran, medaljong med putti, namngravyr ?.W. Pasch 1829, namnstämpel Staerck L 15,5cm silver 35,8g, bucklor
Diverse silverföremål, 1 brevkniv med pärlemohandtag L ca15cm, 5 uppläggningbestick bla fiskknivar, såsslevar1 sockertång, L ca13-22,5cm, silver bruttovikt: 382,2g
Parti silver, 2 sockerströare, 2 sockertänger, 4 kaktänger bla med rosendekor, silver bruttovikt: 291,1g, bucklor och gravyr
2 Sockertänger, Sverige, 1813 resp 1822 silver bruttovikt: 81,1g en med monogramstämpel "BW", bucklor
6+2 Dessertskedar, L ca14,8-15,5cm, bla gammal fransk, svenska stämplar bla 1857, silver, bruttovikt: 156,1g, bucklor, gravyr
23dlr Diverse silver, bla bestick modell "Suomi", två knivar med stålblad, två plockbestick med pärlemoskaft, silver, bruttovikt: 569g gravyr, bucklor
LOUIS VUITTON, väska, Red Vernis Avalon MM Bag, röd lack. Snr DR1112 - made in France. 29x13x28,5cm, invändigt rött textilt foder, tre fack ett med dragkedja, smärre fläckar