261 - 280 av 1 004
1...131415...51 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 23 maj 2017

Klubbad för

2 Tårtspadar, dekor med figurer, silver, L ca22-23cm, bruttovikt: 147,4g

600 kr

Utrop: 700 kr

1 Sockertång, empire, filigran, medaljong med putti, namngravyr ?.W. Pasch 1829, namnstämpel Staerck L 15,5cm silver 35,8g, bucklor

150 kr

Utrop: 175 kr

Diverse silverföremål, 1 brevkniv med pärlemohandtag L ca15cm, 5 uppläggningbestick bla fiskknivar, såsslevar1 sockertång, L ca13-22,5cm, silver bruttovikt: 382,2g

Utrop: 1 800 kr

Parti silver, 2 sockerströare, 2 sockertänger, 4 kaktänger bla med rosendekor, silver bruttovikt: 291,1g, bucklor och gravyr

Utrop: 1 300 kr

2 Sockertänger, Sverige, 1813 resp 1822 silver bruttovikt: 81,1g en med monogramstämpel "BW", bucklor

375 kr

Utrop: 350 kr

11 Teskedar, silver, ryska stämplar, L 11,5cm, bruttovikt: 140,9g gravyr

550 kr

Utrop: 700 kr

12 Moccaskedar, rosendekor, Lca10cm, Gewe, silver, bruttovikt: 85,7g

Utrop: 400 kr

3 Marmeladskedar, rosendekor resp växtrankor, L ca11-14cmsilver, bruttovikt: 50,4g

250 kr

Utrop: 250 kr

6+2 Dessertskedar, L ca14,8-15,5cm, bla gammal fransk, svenska stämplar bla 1857, silver, bruttovikt: 156,1g, bucklor, gravyr

600 kr

Utrop: 750 kr

23dlr Diverse silver, bla bestick modell "Suomi", två knivar med stålblad, två plockbestick med pärlemoskaft, silver, bruttovikt: 569g gravyr, bucklor

Utrop: 2 400 kr

LOUIS VUITTON, väska, Red Vernis Avalon MM Bag, röd lack. Snr DR1112 - made in France. 29x13x28,5cm, invändigt rött textilt foder, tre fack ett med dragkedja, smärre fläckar

Utrop: 4 000 kr

4 Frimärkplanketter, samling "Svenska Konstnärer", Brons, i ask

250 kr

Utrop: 300 kr

6 Frimärkplanketter, samling "Svenska Författare", Brons, i ask

Utrop: 425 kr

Surfplatta Denver TAQ-70232 med laddare

250 kr

Utrop: 250 kr

Fickur, 18K, manuell, graverad, bruttovikt 75g, i etui

3 600 kr

Utrop: 2 400 kr

Cykelsadel, Brooks, B68 STD, herr, svart

425 kr

Utrop: 375 kr

Cykelsadel, Brooks, B66 STD, herr, mörkbrun

325 kr

Utrop: 375 kr

Cykelsadel, Brooks, B67 STD, herr, brun

350 kr

Utrop: 375 kr

Cykelsadel, Brooks, B66 STD, herr, ljusbrun

400 kr

Utrop: 375 kr

Cykelsadel, Brooks, B66 STD, herr, mörkbrun, sliten

200 kr

Utrop: 250 kr