1301 - 1320 av 1 504
1...656667...76 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 16 maj 2017

Klubbad för

Snapsglas 1st, Orrefors, design: Gunnar Cyrén, modell: Nobel, höjd: 16,2cm

Utrop: 1 500 kr

Karaff, Kosta Boda, design: Kjell Engman, modell: Bonbon, höjd: 28cm, nr: 89065

600 kr

Utrop: 750 kr

Skål, Kosta Boda, signerad: K. Engman, artist coll, höjd: 18cm, Ø26,5cm

700 kr

Utrop: 850 kr

Ölsejdel 8st, Kosta, höjd: 14,5cm, med svenska regenter på

225 kr

Utrop: 400 kr

Kaffekoppar 6st med fat 6st, Royal Copenhagen, modell: Musselmalet

1 500 kr

Utrop: 375 kr

Assietter 6st, Royal Copenhagen, modell: Musselmalet, Ø17,5cm (1 nagg)

1 000 kr

Utrop: 200 kr

Bordsskedar 8st, S830 335,6g 183mm, repiga, modell: Rosenholm

Utrop: 1 700 kr

Bordsgafflar 8st, S830 299,4g 177mm, repiga, modell: Rosenholm

Utrop: 1 500 kr

Bordsknivar 8st, S830 brv. 519,8g 199mm, repiga, modell: Rosenholm (bladen stål, skaften fyllda)

900 kr

Utrop: 1 100 kr

Pärlcollier ca116cm, med lås delvis 18K och rosenstenar 6xca0,02ct , odlade saltvattenpärlor 5,7-5,9mm

1 200 kr

Utrop: 1 500 kr

Örhängen 1 par 18K brv. 1,3g, med odlade pärlor 6,2/6,3mm

475 kr

Utrop: 600 kr

Örhängen 1 par 18K brv. 0,8g, med odlade pärlor 2xca4,8mm

Utrop: 375 kr

Örhängen 1 par 18K 1,1g, Bismarck

Utrop: 550 kr

Örhängen 1 par 18K 1,3g

500 kr

Utrop: 600 kr

Parti guld 18K 7,2g, defekt

Utrop: 2 000 kr

Ring 18K 1,1g Ø16½, med sten

Utrop: 500 kr

Parti guld 18K 20,0g, graverat

Utrop: 5 800 kr

Smycken Herring

Ring 18K 16,5g Ø20¾, tvådelad, tvåfärgad, Gerog Jensen, design: Nina Koppel, modell: Fusion

Utrop: 8 000 kr

Halsband Pansar 18K 1,4g, skadad

Utrop: 425 kr

Hänge 18K 0,6g, med plastkula med pärlemor på

Utrop: 100 kr