121 - 140 av 450
1...678...23 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 18 maj 2017

Klubbad för

RING, 18K guld, 10 åttkantslipade diamanter 0,08 ctv, stl 16,5 mm, vikt 4,7 g.

1 300 kr

Utrop: 1 500 kr

RING, 18K vitugld, 34 briljantslipade diamanter ca 0,34 tcv, ca W-TCr/VS-SI, stl 16,75 mm, vikt 6,3 g.

Utrop: 3 000 kr

HÄNGE/KEDJA, 18K vitguld, briljantslipad diamant 0,12 ct, ca W/VS, längd 38 cm, vikt 4,4 g.

1 500 kr

Utrop: 1 700 kr

RING, 18K guld, dekor i relief, cabochonslipad ametist, stl 17,5 mm, svensk import, vikt 10,9 g, ametisten ä sliten, med repor och har en hålighet i ytan.

Utrop: 2 800 kr

CARMOSÉRING, 18K guld, ovalt fasetterad granat, 12 halvpärlor, stl 18,25 mm, ringskenan stämplad år 1875, vikt 5,1 g, gravyr, granaten har repor och nagg.

Utrop: 2 300 kr

RING, 18K guld/vitguld, 3 gammalslipade diamanter ca 0,17 ctv, ca W-TCr/P, stl 17,75 mm, vikt 2,2 g.

RING, 18K vitguld, delvis matterat, 3 briljantslipade diamanter ca 0,06 ctv, stl 17,5 mm, vikt 5,5 g.

Utrop: 1 800 kr

HÄNGE/KEDJA, 18K guld, hjärtslipade rubiner, sötvattenspärlor, hjärta, längd 50 cm, vikt 8,3 g.

1 900 kr

Utrop: 1 900 kr

RING, 18K guld, 5 briljantslipade diamanter 0,09 ctv, ca TW/SI, stl 18 mm, vikt 3,5 g.

1 000 kr

Utrop: 1 100 kr

HÄNGE/KEDJA, 18K vitguld, arbetad yta, 30 briljantslipade diamanter ca 0,30 ctv, ca W/VS, längd 38,5 cm, vikt 8,8 g.

Utrop: 2 800 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, delvis rodinerat, 6 briljantslipade diamanter ca 0,06 ctv, stift, vikt 3,9 g.

950 kr

Utrop: 1 100 kr

MEDALJONG/KEDJA, 18K guld, äkta pärlor, antik, längd 41 cm, vikt 6,4 g.

2 200 kr

Utrop: 1 700 kr

RING, 18K vitguld, 40 briljantslipade diamanter ca 0,20 ctv, ca W/VS, bredd 7 mm, stl 21,25 mm, vikt 17,5 g.

4 600 kr

Utrop: 5 000 kr

RING, 18K guld, 7 diamanter ca 0,03 ctv, stl 16,5 mm, vikt 2,1 g.

600 kr

Utrop: 600 kr

RING, platina, turmalin ca 6,0 ct, 2 baguettslipade diamanter ca 0,10 ctv, stl 17 mm, vikt 5,6 g, turmalinen med repor och slitna fasettkanter, buckla på ringskenan.

4 200 kr

Utrop: 2 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, citriner, skruvmekanism, höjd 1 cm, vikt 5,6 g.

1 600 kr

Utrop: 1 500 kr

HÄNGE/HJÄRTA, 14K guld, 3 navetteslipade rubiner ca 0,22 ctv 4 åttkantslipade diamanter ca 0,025 ctv, 2,0 x 1,5 cm, vikt 1,8 g.

600 kr

Utrop: 700 kr

MANSCHETTKNAPPAR, silver, delvis förgyllda, Golden Lady, diameter 1,7 cm, vikt 12,8 g.

450 kr

Utrop: 500 kr

PÄRLCOLLIER, odlade pärlor, 3,5 - 7,25 mm, doserad, lås i silver med markasiter, längd 57 cm.

Utrop: 500 kr

PÄRLCOLLIER, 2-radigt, odlade pärlor, lås i silver med paste, längd 45 cm.

450 kr

Utrop: 500 kr