Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 18 maj 2017
BROSCH, sterlingsilver, blå emalj, Danmark, 1900-talets mitt, längd 2,9 cm, vikt 5,4 g.
PÄRLÖRHÄNGEN, sterlingsilver, 2 odlade sötvattenspärlor ca 11,2-11,6 mm, buttonformade, stift.
PÄRLCOLLIER, 2 radigt, odlade sötvattenspärlor, ovala, längd 45 cm, lås sterlingsilver.
HÄNGE, ägg, förgyllt silver, rosa emalj, cz, design Carl Fabergé by A Jewel Veronika, Pendant 22 mm, vikt 7 gram.
HÄNGE, ägg, förgyllt silver, röd emalj, cz, design Carl Fabergé by A Jewel Veronika, Charm 11 mm, vikt 3 gram.
HÄNGE, ägg, förgyllt silver, svart/vit emalj, cz, design Carl Fabergé by A Jewel Veronika, Charm 11 mm, vikt 3 gram.
ALLIANSRING, 18K vitguld, 12 briljantslipade diamanter 0,32 ctv, W/SI, stl 18,75 mm, vikt 8,2 g.
ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K guld, 2 briljantslipade diamanter ca 0,36 ctv, ca TW/VS, stift, vikt 1,5 g.
ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,28 ct, ca TW/VVS, stl 17,25 mm, vikt 2,5 g.