321 - 340 av 450
1...161718...23 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 18 maj 2017

Klubbad för

ARMBAND, rhodokrosit, ca 8,6 mm kulor, stretchband, vikt 25,5 g.

Utrop: 800 kr

ARMBAND, ametist, kulor ca 13,6-14,2 mm, stretchband, vikt 55,6 g.

650 kr

Utrop: 750 kr

ARMBAND, mossagat, ca 10,5 mm kulor, stretchband, vikt 33,2 g.

Utrop: 500 kr

COLLIER, akvamarin, doserade kulor 6-15 mm, magnetlås, längd 48 cm, vikt 47,5 g.

800 kr

Utrop: 900 kr

ARMBAND, turmaliner i olika färger, stretchband, vikt 14,4 g.

Utrop: 900 kr

BROSCH, sterlingsilver, blå emalj, Danmark, 1900-talets mitt, längd 2,9 cm, vikt 5,4 g.

400 kr

Utrop: 250 kr

HÄNGE, 18K vitguld, hjärta, 10 briljanter ca 0,20 ctv, ca W/VS-SI, vikt 0,8 g.

Utrop: 1 400 kr

PÄRLÖRHÄNGEN, sterlingsilver, 2 odlade sötvattenspärlor ca 11,2-11,6 mm, buttonformade, stift.

200 kr

Utrop: 250 kr

COLLIER, jaspis, odlade sötvattenspärlor ovala, detaljer i vitmetall, längd 64 cm.

Utrop: 250 kr

COLLIER, smaragder, fasetterade. längd 46 cm, lås sterlingsilver.

800 kr

Utrop: 500 kr

PÄRLCOLLIER, 2 radigt, odlade sötvattenspärlor, ovala, längd 45 cm, lås sterlingsilver.

Utrop: 300 kr

RING, hematit, stl ca 18,25 mm, vikt 42,5 g.

Utrop: 400 kr

HÄNGE, ägg, förgyllt silver, rosa emalj, cz, design Carl Fabergé by A Jewel Veronika, Pendant 22 mm, vikt 7 gram.

650 kr

Utrop: 950 kr

Utrop: 800 kr

HÄNGE, ägg, förgyllt silver, svart/vit emalj, cz, design Carl Fabergé by A Jewel Veronika, Charm 11 mm, vikt 3 gram.

500 kr

Utrop: 800 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, 12 briljantslipade diamanter 0,32 ctv, W/SI, stl 18,75 mm, vikt 8,2 g.

4 000 kr

Utrop: 4 500 kr

ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K guld, 2 briljantslipade diamanter ca 0,36 ctv, ca TW/VS, stift, vikt 1,5 g.

4 200 kr

Utrop: 3 900 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,28 ct, ca TW/VVS, stl 17,25 mm, vikt 2,5 g.

2 400 kr

Utrop: 2 000 kr

RING, Odd Fellow, 18K, guld, gravyr, vikt 7,9 g stl. 21,75 mm

2 400 kr

Utrop: 2 800 kr

BROSCH, silver/18K guld, grönt glas, rosenslipade diamanter, Sverige 1928, vikt 3,5 g, höjd 3 cm, nagg på mittstenen.

Utrop: 800 kr