Avslutad | Lilla Klockor – Torsdag 30 mars 2017
CERTINA, DS-2, Cal 25-661, Serie nr. 9615607, Boett nr. 5301.300.M / 346825, herrur, 38 mm, stål, manuell, plexiglas (skadat), datum, skadad urtavla, skadad boett, läderband, ca 1973.
CERTINA, DS-2, Cal 25-661, Serie nr. 9315294, Boett nr. 5301.300.M /346825, herrur, 38 mm, stål, manuell, plexiglas, datum (defekt), skadad urtavla, läderband, ca 1972.
SEIKO, herrur, 39 x 34,5 (41) mm, Cal 7006, Serie nr. 370479, Boett nr. 7006-5000, stål, automatisk, plexiglas, dag, datum, skadad urtavla, originallänk, viklås, ca 1973.
SEIKO, herrur, 38 x 34,5 (42) mm, Cal 7009A, Serie nr. 763577, Boett nr. 7009-5010, stål, automatisk, plexiglas, dag, datum, skadad urtavla, originallänk, viklås, ca 1967.
SEIKO, herrur, 35 x 34 (40) mm, Cal 7005, Serie nr. 467799, Boett nr. 7005-7130, stål, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, läderband ca 1974.
SEIKO, 5, Cal 6119, Serie nr. 180821, Boett nr. 6119-8450, herrur, 38 x 40 mm, stål, automatisk, plexiglas, dag, datum, skadad urtavla, defekt, läderband, ca 1971.
ZENITH, fickur, 52 mm, Serie nr. 2178104, Boett nr. 3002900, silver (0,800), ankargång, skadad urtavla, bucklor, ca 1918.
OMEGA, fickur, 52 mm, Serie nr. 4378668, Boett nr. 5141877, silver (0,800), ankargång, urtavla ej signerad, skadad urtavla, defekt, ca 1914.
LONGINES, fickur, 50,5 mm, Cal 19.75N, Serie nr. 3557306, Boett nr. 3557306, silver (0,800), ankargång, skadad urtavla, defekt, ca 1917.
ZENITH, fickur, 52 mm, Serie nr. 2411780, Boett nr. 3191462 / 5096, silver (0,800), ankargång, skadad urtavla, bucklor, ca 1919, fickurskedja i vitmetall.
OMEGA, fickur, 51 mm, Serie nr. 5082391, Boett nr. 5804033, silver (0,800), ankargång, glas saknas, skadad urtavla, defekt, bucklor, ca 1917, fickurskedja i vitmetall.
OMEGA, fickur, 51,5 mm, Cal 19 LB, Serie nr. 5997244, Boett nr. 6770888, silver (0,800), ankargång, sekundvisare saknas, skadad urtavla, bucklor, ca 1923.
TISSOT, Visodate, Seastar Seven, Cal 784, Serie nr. 6386222, Boett nr. 43524 / 44524-2 herrur, 34 mm, doublé (20 micron), automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, defekt, skadad boett, läderband, ca 1963, box (ej tidsenlig).
OMEGA, fickur, 48 mm, Cal 161, Serie nr. 18106109, Boett nr. MA 141-62, vitmetall, ankargång, skadad urtavla, ca 1962.
ZENITH, fickur, 52 mm, Serie nr. 2111058, Boett nr. 2977200 / 8136, silver (0,800), ankargång, skadad urtavla, bucklor, ca 1916.
OMEGA, frackur, 49 mm, Cal 38.5L.T1, Serie nr. 9176380, Boett nr. 10283927, stål (staybrite), ankargång, skadad urtavla, ca 1944.
OMEGA, fickur, 48,5 mm, Cal 38.5LT1, Serie nr. 8685013, Boett nr. 9430147, silver (0,800), ankargång, skadad urtavla, defekt, bucklor, ca 1938.
Klocktillbehör Rolex
URTAVLA, till Rolex OP Datejust damur, röd (degradee) med diamanter (10 st. 8/8), skadad (8/10).