341 - 360 av 494
1...171819...25 Gå till

Avslutad | Lilla Klockor – Torsdag 30 mars 2017

Klubbad för

Klocktillbehör Rolex

LÄNKBIT, till Rolex damur Jubileelänk, stål/guld, bredd 12 mm, inklusive skruv.

Utrop: 425 kr

CERTINA, DS-3, Cal 919-1, Boett nr. 346825, herrur, 40 x 43,5 mm, stål, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, defekt, läderband, ca 1970.

2 600 kr

Utrop: 300 kr

TISSOT, PR 516, Seastar, Cal 784-2, Serie nr. 10065260, Boett nr. 43516 / 44516-6X, herrur, 36 mm, doublé (20 micron), automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, ca 1968, metallänk ej original.

325 kr

Utrop: 350 kr

TISSOT, PR 50, Boett nr. J176/276K, herrur, 36 mm, doublé, quartz (går ej), safirglas, datum, skadad urtavla, originallänk, viklås, Ref nr. J276-666, ca 1995.

350 kr

Utrop: 300 kr

LONGINES, fickur, 50,5 mm, Cal G.F, Boett nr. 959819, silver (0,800), ankargång, ej signerad urtavla, skadad urtavla, ca 1900.

425 kr

Utrop: 150 kr

ZENITH, fickur, 52,5 mm, Serie nr. 2925054, Boett nr. 3383004, silver (800), ankargång, skadad urtavla, bucklor, ca 1929.

1 100 kr

Utrop: 500 kr

Klockor Citizen

CITIZEN, Promaster Diver´s (200M), Aqualand, Serie nr. 810516, Boett nr. 5812-F80014 TA / GN-4-S, herrur, 43 mm, bicolour, quartz, mineralglas, datum, skadad urtavla, defekt, gummiband, ca 1998.

425 kr

Utrop: 150 kr

CERTINA, New Art, Serie nr. 6926653, Boett nr. 4106.141, herrur, 29,5 x 29,5 (36,5) mm, doublé, manuell, plexiglas, skadad urtavla, skadad boett, läderband, ca 1967.

225 kr

Utrop: 200 kr

CERTINA, herrur, 36 mm, Cal 28-15, Boett nr. 89264 / 3677141, stål, manuell, plexiglas, skadad urtavla, ca 1959.

550 kr

Utrop: 450 kr

CERTINA, Certidate, Serie nr. 5825355, Boett nr. 2806.001, damur, 22,5 mm, doublé, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, ca 1965.

50 kr

Utrop: 250 kr

FLORA, damur, 19 mm, Boett nr. 7001, doublé, manuell, plexiglas, skadad urtavla, ca 1965, metallänk ej original.

Utrop: 150 kr

Klocktillbehör Omega

LÄNKBITAR, 2 st, till Omega Constellation damur, stål/guld (halvstav), bredd 14 mm, saknar stift och rör.

Utrop: 500 kr

OMEGA, fickur, 51 mm, "Rödtolva", Serie nr. 4990073, Boett nr. 5838579, silver (0,800), ankargång, skadad urtavla, bucklor, ca 1917.

1 500 kr

Utrop: 500 kr

Klockor Elgin

ELGIN, mormorsur, 36 mm, savonett, Cal 320 (7 stenar, 0 size), Serie nr. 16834688, Boett nr. 9995244, doublé, ankargång, skadad urtavla, defekt, mönster, ca 1912.

200 kr

Utrop: 150 kr

OMEGA, fickur, 52 mm, Boett nr. 3610760, silver (0,800), ankargång, skadad urtavla, bucklor, ca 1905, fickurskedja i gulmetall.

1 200 kr

Utrop: 400 kr

ZENITH, fickur, 52 mm, Serie nr. 1962168, Boett nr. 2902464 / 6148, silver (0,800), ankargång, skadad urtavla, bucklor, ca 1915, fickurskedja i vitmetall.

1 000 kr

Utrop: 350 kr

OMEGA, fickur, 50,5 mm, Serie nr. 5257416, Boett nr. 6132160, silver, ankargång, skadad urtavla, bucklor, ca 1919.

700 kr

Utrop: 400 kr

Klockor Chopard

L.U.C., fickur, 51 mm, Boett nr. 20700, silver (0,800), ankargång, skadad urtavla, glas skadat, bucklor, ca 1920, fickurskedja i gulmetall.

600 kr

Utrop: 200 kr

OMEGA, fickur, 49 mm, Cal 38,5L.T1, Serie nr. 9540836, Boett nr. 10121002, silver (0,800), ankargång, skadad urtavla, ca 1943.

1 000 kr

Utrop: 500 kr

ZENITH, fickur, 52 mm, Serie nr. 2807149, Boett nr. 3328681, silver (0,800), ankargång, skadad urtavla, defekt, skadad boett, gravyr, ca 1928.

750 kr

Utrop: 150 kr