Avslutad | Pant – Tisdag 28 februari 2017
Halsband design Georg Jensen-svart snöre med 2 silver/1gulddetalj 18K Bruttovikt 23,1g Nr:255
Breitling, herrur roseguld på stål 34mm manuell plexiglas senare brunt läderband boettnr 1354
6 Minnesmynt, 925/1000 16g/st i etui "100kr minnesmynt 1984" "Stockholm - Förtroende – Säkerhet – Nedrustning
5 Minnesmynt 925/100 16g/st i etui "100kr minnesmynt 1983"Sveriges riksdag – Helgeandsholmen"
4 Muggar, porslin "Mon Amie" dekor Marianne Westman Rörstrand (mönster formgivet 1950-tal). Höjd 10cm. Nytillverkade, nyskick
2 Skålar, "Mon Amie" porslin dekor Marianne Westman Rörstrand Ø12,5cm (mönster formgivet 1950-tal) nytillverkade, nyskick
3 Risskålar med fat, blåvitt porslin delvis målad dekor höjd inkl fat ca7,5cm , 3+1 Sked porslin blåvitt varav två med delvis målad dekor, ett mindre fat, enstaka nagg och sprickor 2000-tal
Rolex Oyster Perpetual Datejust, herrur refnr:16233 snr:T797514 guld/stål guldfärgad urtavla index romerska siffror 36mm med Oysterlänk guld/stål viklås stål med cert -98
Breitling Evolution, herrur refnr:A13356 snr:2163957 stål automatic safirglas chronograph stållänk cert-07 med box i låda