Ring med diamanter 2xca0,04ct och 13xca0,01-0,03ct (1 diamant saknas), skev 14K 6,0g Ø18
Utrop: 1 600 kr
Creoler ett par med vitguldsdetaljer med stenar, defekta/buckliga 14K 6,1g
Utrop: 1 400 kr
Klackring defekt 18K 5,8g
Utrop: 1 700 kr
Ring med pärla och stenar 14K 5,1g Ø16¾
Utrop: 1 100 kr
Örhängen ett par med stenar vitguld 18K 2,7g
Utrop: 1 200 kr
Armband Ankar 18K 12,0g 24cm
Utrop: 3 400 kr
Halskedja defekt 18K 1,6g
Utrop: 450 kr
Hänge 14K (stämplat 18K) 1,2g
Utrop: 250 kr
Ring vitguld med blå sten och små diamanter (några diamanter saknas) 18K 5,7g
Armring öppningsbar med små repor 18K 8,3g Ø6,3cm
Utrop: 2 300 kr
Armband 18K 19,5cm 31,9g
Utrop: 9 000 kr
Parti guld graverat/defekt innehåller små diamanter 18K 12,1g
Armband X-länk 18K 17,9g 20cm
Utrop: 5 000 kr
Ringar 2st graverade 20K 8,4g
Utrop: 2 700 kr
Halskedja Bismarck doserad 18K 27,6g 55,5cm
Utrop: 8 400 kr
Halssmycke med stenar, stenar saknas 21K 2,8g
Utrop: 900 kr
Halskedja X-länk med stav 18K 28,1g 36,5cm
Utrop: 8 600 kr
Armband Pansar med säkerhetskedja, graverat lås 18K 13,6g
Utrop: 3 900 kr
Armband ihåligt och buckligt/defekt 14K 5,8g
Ring vitguld med blå sten och små diamanter 18K 3,0g Ø16¾
Tisdag 7 feb 2017