Avslutad | Aficionado – Lördag 18 mars 2017
Mynt Svenska mynt
MYNT, silver, 2 Kronor 1890, Oscar II, kvalité ca 1+/01, diameter 31 mm, vikt 15,0 g.
SOLGLASÖGON, RAY-BAN, Aviator large Metal, RB 3025, ljusblått glas, bågar i gulmetall, etui.
WEEKENDBAG, GUCCI, svart gg mönstrad, rött grönt band, svart läder, 44x33x17cm, avtagbar axelrem, lås samt nycklar, vintage från tidigt 90-tal.
Mynt Svenska mynt
2 MYNT, koppar, 1 Skilling 1812 slitagemässigt ca 1+ men med några mindre skador samt kantex, 2/3 Skilling Banco 1844 ca 1+, total vikt 36,0 g.
Mynt Svenska mynt
MYNT, silver, 1 Krona, 1942, Gustaf V, kvalité ca 1/1+, diameter 25 mm, vikt 7,4 g, årtal under bilden.
Mynt Svenska mynt
MYNT, silver, 1 Öre, 1733 på 32, Fredrik, kvalité ca 1+, diameter 18 mm, vikt 1,3 g.
SOLGLASÖGON, CARTIER, Giverny 51 20, Bubinga Wood, trä och gulmetall, brunröda glas, putsduk, etui.
Mynt Utländska mynt
3 MYNT, silver, 5 Mark 1907, 2 st 3 Mark 1913 (ett minnesmynt), Preussen, kvalité ca 1+, total vikt 61,0 g.
Mynt Utländska mynt
4 MYNT, silver, 5 Mark 1895G, 2 Mark 1896J, 1898F samt 1904D från tyska stater, kvalité ca 1 - 1+, vikt 60,5 g.