421 - 440 av 490
1...212223...25 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 26 januari 2017

Klubbad för

RING, 18K guld, 3 prinsesslipade diamanter samt 30 briljantslipade diamanter ca 0,51 ctv, ca W-TCa/VS, stl 15,5 mm, vikt 4,6 g.

Utrop: 3 900 kr

Ädelstenar Smaragder

SMARAGD, smaragdslipad, 1,74 ct.

Utrop: 900 kr

Ädelstenar Smaragder

SMARAGDER, smaragdslipade, 40,41 ctv, sprickor.

250 kr

Utrop: 300 kr

Ädelstenar Safirer

SAFIR, ovalslipad, 1,0 ct.

Utrop: 700 kr

Ädelstenar Safirer

SAFIR, ovalslipad, 1,0 ct.

Utrop: 550 kr

Ädelstenar Smaragder

SMARAGDER, smaragdslipade, 252,4 ctv.

1 200 kr

Utrop: 1 100 kr

TÄNDSTICKSDOSA, sterlingsilver, monogramgraverad, Choen & Charles, Birmingham, England 1894, längd 4,8 cm, vikt 35,5 g, bucklor.

300 kr

Utrop: 350 kr

ENSTENSRING, 18K guld, briljantslipad diamant ca 0,18 ct, ca TW/VS, stl 15 mm, vikt 2,7 g.

Utrop: 2 000 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant 0,20 ct, ca TW/VS, stl 17 mm, vikt 2,7 g.

2 000 kr

Utrop: 2 300 kr

RING, 14K guld, 26 briljantslipade diamanter ca 0,78 ctv, ca W/SI-P, 3 diamanter med mindre skador, stl 17,75 mm med fjäder, vikt 8,3 g.

Utrop: 4 300 kr

HÄNGE, 18K guld/vitguld, briljantslipade diamanter 0,27 ctv, ca TW-W/VS, diameter 1,4 cm, vikt 1,6 g.

1 600 kr

Utrop: 1 800 kr

HELALLIANSRING, 18K vitguld/platina, rosenstenar, franska stämplar, stl 18,75 mm, vikt 3,2 g.

2 300 kr

Utrop: 2 500 kr

Smycken Nål

NÅL, 18K guld/platina, rosenstenar, franska stämplar, längd 7 cm, vikt 2,1 g,

950 kr

Utrop: 1 000 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, 24 briljantslipade diamanter 0,24 ctv, enligt gravyr, ca TW-W(G-H)/VS-SI, Juvelia, Stockholm, stl 17,25+ mm, vikt 3,0 g,

Utrop: 2 300 kr

MANSCHETTKNAPPAR, sterling silver, propeller, vikt 4,0 g.

Utrop: 450 kr

COLLIER, odlade något ovala sötvattenspärlor, ametistkulor 8,3 mm, längd ca 122 cm, vikt 117,9 g, knutet.

425 kr

Utrop: 300 kr

Smyckestillbehör Övrigt

LUPP, plast, 30× diameter 21 mm, 60× diameter 12 mm, säkerhetsband för armen, pappersask, LED, UV.

200 kr

Utrop: 250 kr

COLLIER, färgade kulor ca 13 mm, längd 84 cm, vikt 170,8 g. knutet.

300 kr

Utrop: 350 kr

CARMOSÉRING, 18K vitguld, safir ca 0,21 ct, 8 briljantslipade diamanter ca 0,33 ctv, TW-W/VS, G. Dahlgren & Co, Malmö 1976, stl 17,25 mm, vikt 3,8 g, safiren och en diamant har nagg på kronan.

Utrop: 2 900 kr

CARMOSÉRING, 18K guld/vitguld, 1 ovalslsipad safir ca 0,55 ct, 10 åttkantslipade diamanter ca 0,06 ctv, ca W(H)/P, stl 17,5 mm, vikt 2,4 g.

Utrop: 1 100 kr