101 - 120 av 406
1...567...21 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 3 december 2016

Klubbad för

OMEGA, Seamaster (150m/500ft), Aqua Terra 150M, Cal 1424, Serie nr. 90798885, PIC nr. 231.10.30.61.06.001, Ref nr. ST 596.1118, Boett nr. 596.1118, damur, 30 mm, stål, quartz, safirglas, datum, skadad boett, originallänk, viklås, Ref nr. 6587/987, ca 2012.

8 000 kr

Utrop: 8 500 kr

OMEGA, De Ville, Classic, Cal 1471, Serie nr. 55091710, PIC nr. 7360.xx.01, Ref nr. BA 595.1111, Boett nr. 595.1111, damur, 23,5 mm, 18K guld, quartz, safirglas (nagg), skadad urtavla, ca 1995, box (skadad).

TIMEX, herrur, 38 mm, vitmetall, manuell, plexiglas, datum, skadad urtavla, gummiband, originalspänne, ca 1970.

800 kr

Utrop: 1 000 kr

Klockor Eterna

ETERNA-MATIC, Super Kontiki, 50 years, Chronometer, (300 M), Cal ETA 2824-2 (V8066), Verk nr. 961444, Ref nr. 1577.41, Boett nr. 633.1577.41 S, herrur, 39 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, skadad urtavla, krona + kronhals defekt, originallänk, viklås, ca 1991. Limiterad och numrerad (Nr. 144/499).

Utrop: 4 500 kr

OMEGA, Seamaster, Cal 285, Serie nr. 18407480, Ref nr. CK 14390, Boett nr. 14390-61-SC, herrur, 35 mm, stål, manuell, plexiglas, renoverad urtavla, skadad urtavla, skadad boett, ca 1961, metallänk ej original.

4 200 kr

Utrop: 1 900 kr

OMEGA, Seamaster 600, Cal 601, Serie nr. 25016456, Ref nr. ST 135.012, Boett nr. 135.012, herrur, 32,5 mm, stål, manuell, plexiglas, skadad urtavla, ca 1967, metallänk ej original.

1 800 kr

Utrop: 1 600 kr

CARTIER, Tank Francaise, Cal 120 (ETA 2000-1), Ref nr. W51002Q4, Boett nr. 2302 / 476052CE, herrur, 28 x 24 (32) mm, stål/guld, automatisk, safirglas, datum, defekt, originallänk, viklås, Ref nr. BRFD, cert, augusti 2004, box, ytterkartong.

Utrop: 11 000 kr

OMEGA, Seamaster Professional (300m/1000ft), Chronometer, Cal 2500, Verk nr. 85257411, Serie nr. 85257411, PIC nr. 212.30.41.20.01.002, Ref nr. SU 368.1634, Boett nr. 168.1634, herrur, 41 mm, stål, automatisk (Co-Axial), safirglas (skadat), datum, heliumventil, originallänk, viklås, Ref nr. 1503/825, cert, juni 2011, box, ytterkartong.

13 500 kr

Utrop: 14 500 kr

CERTINA, DS-4, Serie nr. 14BL0790377, Ref nr. C022.610.11.031.00, Boett nr. C022610 A, herrur, 40 mm, stål, quartz, safirglas, datum, läderband, originalspänne, cert, maj 2015.

Utrop: 1 100 kr

OMEGA, Constellation, Chronometer, s.k. "Pie-Pan", Cal 561, Serie nr. 19671873, Ref nr. CD 168.0005, Boett nr. 168.005, herrur, 34 mm, guld på stål, automatisk, plexiglas (skadat), datum, skadad urtavla, läderband, ca 1962.

7 100 kr

Utrop: 4 900 kr

Klockor Raymond Weil

RAYMOND WEIL, Geneve, Tango, Serie nr. Z 560282, Ref nr. 5560, herrur, 36 mm, bicolour, quartz, safirglas, datum, skadad urtavla, ej signerat urverk, originallänk, viklås, ca 2000.

Utrop: 1 800 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Ref nr. 67180, Serie nr. W829030, Cal 2130, Verk nr. 3182507, Boett nr. 67000, damur, 25 mm, stål, automatisk, safirglas (nagg), skadad urtavla, Oysterlänk, viklås, Ref nr. 78340-W12 / 566 B, ca 1995, box.

Utrop: 16 000 kr

OMEGA, Speedmaster, Day-Date, "Tachymetre", Cal 1151, Serie nr. 56304026, PIC nr. 3623.33.07, Ref nr. BG 175.0084, Boett nr. 175.0084, kronograf, herrur, 39 mm, 18K rosa guld, automatisk, safirglas, dag, datum, månad, 24-timmarsvisning, skadad urtavla, läderband, originalspänne i 18K guld, ca 1999.

29 500 kr

Utrop: 27 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Ref nr. 67180, Serie nr. A105388, Cal 2130, Verk nr. 24084837, Boett nr. 2020, damur, 25 mm, stål, automatisk, safirglas (nagg), skadad urtavla, Oysterlänk, viklås, Ref nr. 78340-U11/566 B, ca 1998.

Utrop: 14 000 kr

BREITLING, Colt Chronograph II (300M/1000FT), Chronometre, "Tachymetre", Cal 73, Verk nr. 1505985, Serie nr. 1505985, Ref nr. A7338710/BB49, Boett nr. 5113 B5, kronograf, herrur, 44 mm, stål, SuperQuartz, safirglas, datum, gummiband (Diver Pro III), originalspänne, cert, maj 2014.

Utrop: 14 000 kr

BREITLING, Emergency II, Chronometer, Cal 76, Serie nr. 1556191, Ref nr. E76325CA/BC02, Boett nr., herrur, 51 mm, titan, SuperQuartz, safirglas, analog/digital (LCD), nödsändare analog (121,5)/digital (406 MHz, Cospas-Sarsat), Professionallänk (titan), viklås, Ref nr. W2013/159E, laddare/testutrustning, servad juni 2016, cert, augusti 2014, box, väska.

Utrop: 85 000 kr

Klockor Frederique Constant

FREDERIQUE CONSTANT, Geneve, Classics Worldtimer, Cal FC-718, Ref nr. FC-718MC4H6, Boett nr. FC-718X4H6, herrur, 42 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, världstidsvisning, glasbaksida, läderband, originalspänne, ca 2014, box, ytterkartong, Limiterad och numrerad (Nr: 0348/1888).

Utrop: 17 000 kr

Klockor Alpina

ALPINA GRUEN, fickur, 43 mm, Cal Gruen 716, Serie nr. 115099, Boett nr. 402309, 14K guld, ankargång, skadad urtavla, ca 1930.

Utrop: 2 900 kr

OMEGA, Genève, Dynamic I, Cal 565, Serie nr. 27207977, Ref nr. ST 166.0039, Boett nr. 135.033/136.033/165.039/166.039, herrur, 41,5 mm, stål, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, integrerad originallänk, viklås, Ref nr. 1135/138, ca 1969.

3 200 kr

Utrop: 1 600 kr

OMEGA, Seamaster, Cal 1310, Serie nr. 39964703, Ref nr. ST 396.0840, Boett nr. 196.0054/396.0054, herrur, 38 mm, stål, quartz, safirglas, dag, datum, skadad urtavla, originallänk, viklås, Ref nr. 1268/241, ca 1976.

2 800 kr

Utrop: 2 200 kr