1 - 20 av 345
123...18 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 27 februari 1999

Klubbad för

ORDENSRING, 18K guld, gravyr, stl 21 1/2 mm.

Utrop: 800 kr

PENNA 14K guld / metall med rosenstenar någon fattas, rubin.

600 kr

Utrop: 700 kr

LORGNETTE, med kedja.

500 kr

Utrop: 550 kr

COLLIER, 18K guld, fantasi, vikt 36,2 g. L=43 cm.

3 000 kr

Utrop: 2 800 kr

PÄRLCOLLIER, orientaliska pärlor doserade lås med diamanter.

2 500 kr

Utrop: 2 800 kr

SKÅL, silver på fyra fötter hamrad K Andersson Sthlm 1925 D=26 cm H=10,5 cm.

4 500 kr

Utrop: 4 000 kr

SKÅL, silver barock oval med två hänklar svenska stämplar ca 1900 L=22,3 cm.

Utrop: 1 700 kr

2 SKÅLAR, silver brätten med snäckdekor. D=11, H=3,3 cm.

1 200 kr

Utrop: 1 400 kr

VAS, silver hänklar i form av ödlor Colombia 1900-tal svenska kontrollstpl 1900-tal H=13,5 cm.

500 kr

Utrop: 600 kr

GRÄDDKANNA, silver empire GT Folcker Stockholm 1838, H=9 cm.

1 000 kr

Utrop: 1 200 kr

SERVERINGSFAT, silver rokokobård i relief svenska stämplar ca 1930 D=24 cm.

Utrop: 1 400 kr

2 SERVETTSTÄLL, silver Guldvaruhuset Stockholm 1952 H=6,5 resp GEWE, Malmö 1979 H=8,6 cm.

600 kr

Utrop: 700 kr

DRUVSAX,M KAKTÅNG, SOCKERTÅNG, 2 SERVERINGSSKEDAR SILVER.

700 kr

Utrop: 800 kr

GRANATSET, 4 smycken.

1 100 kr

Utrop: 900 kr

4 GRANATSMYCKEN, BROSCH, ÖRHÄNGEN, ARMBAND, en sten fattas

1 900 kr

Utrop: 900 kr

2 BROSCHER, 18K guld, vikt 8,8 g.

600 kr

Utrop: 700 kr

3 BROSCHER, 14/ 18K guld.

550 kr

Utrop: 650 kr

CHATELAIN, 18K guld, vikt 16,8 g.

1 100 kr

Utrop: 1 300 kr

ENSTENSRING, 14K guld med briljant ca. 2.82 ct. ca. Top Cape(K-L)/P2(I2), stl 17 1/4 mm

Utrop: 28 350 kr

TÄNDARE Cartier svart lack

Utrop: 2 000 kr