561 - 580 av 1 492
1...282930...75 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 6 september 2016

Klubbad för

Lampfot mässing med grå-silverfärgad ytbehandling, höjd 46,5g

100 kr

Utrop: 75 kr

Lampfot i vit marmor, någon nagg, höjd 27cm, samt ljusstake från Tyskland

75 kr

Utrop: 75 kr

Vas Alka Bavaria med 22karats gulddetaljer, höjd 21cm

100 kr

Utrop: 125 kr

Vas kristall, osignerad, höjd 34,5cm

175 kr

Utrop: 200 kr

Lampfot med guldförgyllda detaljer, motiv av rokopar, 39cm

50 kr

Utrop: 100 kr

Lampfot 41cm, blomstermotiv på krakelerad vit bakgrund, signerad Italia

50 kr

Utrop: 75 kr

Fo hund vit/blå glasyr, LxH= 21x19cm

50 kr

Utrop: 125 kr

Fo hundar i fyra olika storlekar 11,5-25,5cm turkosfärgade

250 kr

Utrop: 200 kr

Fiskar Scalar, 3st , höjd 24,5cm, grön, blå, brunröd liten nagg.

75 kr

Utrop: 200 kr

Fisk blågrön, höjd 25cm

Utrop: 150 kr

Blå fiskar , längd 21 och 25cm, en har nagg på fena

Utrop: 75 kr

Snapsglas i tenn , 6st 11,5cm höga, sign R.Tennesmed

125 kr

Utrop: 100 kr

Parti bestående av 2 glasvaser 29cm och 21cm, 1 Ljusstake Pukeberg, 1 Stop i alabaster

75 kr

Utrop: 150 kr

Lampfot i mässing 2 st höjd 38-40cm, samt lampfot i porslin höjd 32cm (1 glödlampa inuti foten)

175 kr

Utrop: 400 kr

Fritid Övrigt

Kikare Telemax 4, 7x50 , i fodral

200 kr

Utrop: 150 kr

Armband bismarck 18cm 18K 1,2g något defekt i länken

300 kr

Utrop: 375 kr

Moccaskedar Uppsala 106mm, svensk kontrollstämpel 149,4g

Utrop: 750 kr

Skedar i silver 27,7g norsk modell, svensk importstämpel, 2st moccasked, 1 kaffesked

100 kr

Utrop: 125 kr

Minnesmedaljer 12st Sveriges Regenter utgiven av myntverket Moneta, 324g 925silver, i ask med ägarbevis och specifikationer.

Utrop: 1 700 kr

Fritid Sport

Avståndsmätare Bushnell Tour V3 i fodral. Sn: 273205.

1 100 kr

Utrop: 300 kr