Laddar...

Aktivera zoom-läge

Budhistorik

Bud Buddatum Tid Kund

Auktionsnr: 196

Varunr: 1 268 971

Smycken

Carmoséring

CARMOSÉRING, 18K guld, 5 ovalslipade ametister, 5 rund fasetterade smaragder, täckt fattning, 1800-talets andra hälft, stl 15,25 mm, vikt 1,5 g, 1 smaragd saknas, nagg och ytrepor på ametist, skada på fattning, lagning på skena, slitage pga av ålder.

1 000 kr

Klubbad till budgivare: 176886

Valuta

För fullständiga villkor se våra köparvillkor.