101 - 120 av 225
1...567...12 Gå till

Avslutad | Aficionado – Torsdag 15 september 2016

Klubbad för

SOLGLASÖGON, TOM FORD, svarta bågar, svarta glas, putsduk, etui

900 kr

Utrop: 800 kr

SOLGLASÖGON, TOM FORD, Alphonse, TF 195, mörkgrön och brun melerade, mörkbruna glas, putsduk, etui, en del repor

900 kr

Utrop: 800 kr

Accessoarer Plånböcker

PLÅNBOK, LOUIS VUITTON, Compact Zippe, monogram canvas, 3st kontokorts fack, mynt, sedel, 10x11x2,5cm, slitage

900 kr

Utrop: 700 kr

VÄSKA, GUCCI, vintage, beige och brunt tyg med monogram, brunt läder, 55x39x16cm, lås och nyckel, visst slitage, slitage på dragkedja

1 100 kr

Utrop: 1 200 kr

Kläder Skor

SKOR, BALLY, svart läder, stl 8½, 43

700 kr

Utrop: 600 kr

Mynt Utländska mynt

MYNT, silver, 2 Kroner, 1898, Norge, kvalité ca 1, diameter 31 mm, vikt 14,8 g.

Utrop: 700 kr

Mynt Svenska mynt

MYNT, silver, 1 Riksdaler, 1777, Gustav III, har varit omgjord till brosch men saknar nu nål, spår från lödningar mm., vikt 29,7 g.

425 kr

Utrop: 350 kr

Medaljer Minnen

MINNE, förgylld, Marie-Antoinettes död, 1793, diameter 32 mm, vikt 11,6 g.

750 kr

Utrop: 550 kr

Mynt Svenska mynt

MYNT, silver, Riksdaler, 1780, Gustav III, kvalité ca 1+, borrad, diameter 41 mm, vikt 29,0 g.

500 kr

Utrop: 550 kr

Mynt Svenska mynt

11 MYNT, silver, 4 st 2 kr 1897-1907, 1 st 50 Öre 1857, 2 st 25 Öre 1859-1907, 2 st 10 Öre 1865-1872, 1 st 1/16 Rd 1855, 1/32 Rd 1852, mestdels hög kvalité, total vikt 73,5 g (originalvikten är 73,7 g)

1 700 kr

Utrop: 550 kr

Mynt Svenska mynt

13 MYNT, koppar, 1822-1926, mestadels hög kvalité, inkluderar 2 st 5 Öre 1910 ca 1? - 1.

950 kr

Utrop: 1 100 kr

Mynt Sedel

SEDLAR, 4 st 100 Kronor 1960-1961, 5 st 50 Kr 1962-2000, 7 st 20 Kr 1991-1994, 6 st 5 Kr 1960-1965, kvalité ca 01 - 0, inkluderar fem ovikta sittande Svea.

1 200 kr

Utrop: 1 400 kr

VÄSKA, THE BRIDGE, brunt läder, mässings färgde detaljer, 22x 24x10cm, dustbag

Utrop: 900 kr

VÄSKA, BURBERRY, beige, svart , rött rutigt tyg, brunt läder, 24x28x6-11cm, modellen går att öka i botten.

1 100 kr

Utrop: 1 200 kr

VÄSKA, BABOUR, grön canvas, brunt läder, 36x28x11cm, visst slitage

950 kr

Utrop: 600 kr

Accessoarer Slipsar

SLIPS, BVLGARI, 100% siden, bredd 9,5cm, mörkgrön, röd

150 kr

Utrop: 200 kr

Accessoarer Slipsar

SLIPS, HERMÈS, 100% siden, 8cm, ljusbrun, gul, blå

300 kr

Utrop: 250 kr

Kläder Skor

SKOR, ROBERTO BOTTICELLI, svart lädet, stl 42, snörning.

950 kr

Utrop: 350 kr

Kläder Jackor

ROCK, GIORGIO ARMANI, Le Collezioni, 100% ull stl 48, mörkgrå, enkelknäppning

Utrop: 1 200 kr

Accessoarer Scarves

HALSDUK, BURBERRY, 100% cashmere, 145cm i omkrets, beige, svart, rödrutig

1 500 kr

Utrop: 900 kr