Avslutad | Aficionado – Torsdag 15 september 2016
SOLGLASÖGON, TOM FORD, Alphonse, TF 195, mörkgrön och brun melerade, mörkbruna glas, putsduk, etui, en del repor
Accessoarer Plånböcker
PLÅNBOK, LOUIS VUITTON, Compact Zippe, monogram canvas, 3st kontokorts fack, mynt, sedel, 10x11x2,5cm, slitage
VÄSKA, GUCCI, vintage, beige och brunt tyg med monogram, brunt läder, 55x39x16cm, lås och nyckel, visst slitage, slitage på dragkedja
Mynt Svenska mynt
MYNT, silver, 1 Riksdaler, 1777, Gustav III, har varit omgjord till brosch men saknar nu nål, spår från lödningar mm., vikt 29,7 g.
Mynt Svenska mynt
MYNT, silver, Riksdaler, 1780, Gustav III, kvalité ca 1+, borrad, diameter 41 mm, vikt 29,0 g.
Mynt Svenska mynt
11 MYNT, silver, 4 st 2 kr 1897-1907, 1 st 50 Öre 1857, 2 st 25 Öre 1859-1907, 2 st 10 Öre 1865-1872, 1 st 1/16 Rd 1855, 1/32 Rd 1852, mestdels hög kvalité, total vikt 73,5 g (originalvikten är 73,7 g)
Mynt Svenska mynt
13 MYNT, koppar, 1822-1926, mestadels hög kvalité, inkluderar 2 st 5 Öre 1910 ca 1? - 1.
Mynt Sedel
SEDLAR, 4 st 100 Kronor 1960-1961, 5 st 50 Kr 1962-2000, 7 st 20 Kr 1991-1994, 6 st 5 Kr 1960-1965, kvalité ca 01 - 0, inkluderar fem ovikta sittande Svea.
VÄSKA, BURBERRY, beige, svart , rött rutigt tyg, brunt läder, 24x28x6-11cm, modellen går att öka i botten.