Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 16 juni 2016
LARA BOHNIC, örhängen, Apollo Drop Earrings, roséförgyllt sterlingsilver, höjd 6,6 cm, vikt 12,6 g.
LARA BOHNIC, örhängen, Apollo II Stud Earrings, sterlingsilver, stift, diameter 1,5 cm, vikt 5,8 g.
LARA BOHINC, collier, Apollo Chain, roséförgyllt sterlingsilver, längd 35 -45 cm, vikt 5 g.
LARA BOHNIC, armband, Appollo Chain Brecelet, roséförgyllt sterlingsilver, längd 16,5 -18,5 cm, vikt 3,7 g.
LARA BOHNIC, örhängen, Winner Stud Earrings, sterlingsilver, stift, höjd 2,7 cm, vikt 10,6 g.
PÄRLCOLLIER, odlade pärlor , ca 3 - 7,25 mm, lås i silver med pärla och paste, längd 53,5 cm.
RING, Non Stop Ring, 18K vitguld, cabochonslipad karneol, MAW Jewels, stl ca 17,25 mm, vikt 13,3 g.
COLLIER, sterling silver, oval grön spräcklig sten, rem med lås i vitmetall, längd 48-52 cm, total vikt 33,6 g.
PÄRLCOLLIER, odlade sötvattenspärlor något offround ca 7,5 mm, längd ca 129 cm, vikt 103,5 g, knutet.
ÖRHÄNGEN, sterling silver, odlade grå, något droppformade sötvattenspärlor ca 10,5 mm, vikt 4,1 g, krok.
ENSTENSRING, 18K guld, gammalslipad diamant ca 0,25 ct, ca CR/VS, otydliga svenska stämplar, stl 20,5 mm, vikt 5,2 g.