Avslutad | Klockor – Lördag 30 april 2016
OMEGA, Speedmaster, "Tachymètre", Chronometer, Cal 3600, Verk nr. 60091129, Serie nr. 60091129, PIC nr. 3540.50.00, Ref nr. ST 377.0320, Boett nr. 177.0320/377.0320, kronograf, splittsekund, herrur, 42 mm, stål, automatisk, safirglas, skadad urtavla, originallänk, viklås, Ref nr. 1998/998, cert, april 2009, box, ytterkartong.
OMEGA, Speedmaster, "Tachymètre", Chronometer, Cal 3600, Verk nr. 60094006, Serie nr. 60094006, PIC nr. 3540.30.00, Ref nr. ST 377.0320, Boett nr. 377.0320/177.0320, kronograf, splittsekund, herrur, 42 mm, stål, automatisk, safirglas, skadad urtavla, originallänk, viklås, Ref nr. 1998/998, ca 2001, box, ytterkartong.
OMEGA, Constellation, Double Eagle, Chronometer, Cal 3313 (A), Verk nr. 78062204, Serie nr. 78062204, PIC nr. 1514.51.00, Ref nr. ST 378.1200, Boett nr. 378.1200, kronograf, herrur, 41 mm, stål, automatisk (Co-Axial), safirglas, datum, glasbaksida, integrerad originallänk, viklås, Ref nr. 1653/936, ca 2005, box, ytterkartong.
BREITLING, SuperOcean 42 (5000FT/1500M), Chronometre, Cal 17 (ETA 2824-2), Verk nr. 1421097, Serie nr. 1421097, Ref nr. A1736402-BA, Boett nr. 4411 B5, herrur, 42 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, heliumventil, gummiband, originalspänne, cert (ej komplett), februari 2012, box, ytterkartong.
TAG HEUER, LINK (200 METERS), Serie nr. CL0946, Ref nr. WJF1317.BA0572, damur, 26,5 mm, stål, quartz, safirglas, datum, pärlemorurtavla med diamanter (11 st. TW/VS, 0,07 ctv), originallänk, viklås, Ref nr. FAA010-Y-F3, cert, december 2007, box.
OMEGA, Ladymatic, Cal 681, Serie nr. 20614865, Ref nr. BA 562.005, Boett nr. 562.005, damur, 20,5 mm, 18K guld, automatisk, safirglas, datum, skadad urtavla, läderband, ca 1961, box.
ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Chronometer, Ref nr. 69178, Serie nr. 9799990, Cal 2135, Verk nr. 0736813, Boett nr. 69000A, damur, 26 mm, 18K guld, automatisk, safirglas (nagg), datum, skadad urtavla, Jubileelänk, viklås, Ref nr. 6251-L4/69 B, totalvikt 62,4 gram, cert, juni 1988, box, ytterkartong.
MICHAEL KORS, Runway, Ref nr. MK-5055, Boett nr. 251302, kronograf. damur, 38 mm, doublé, quartz, mineralglas (nagg), datum, skadad urtavla, originallänk, viklås, ca 2008, box.
OMEGA, Seamaster, Bullhead, Chronometer, "Rio 2016", Cal 3113, Verk nr. 78902950, Serie nr. 78902950, PIC nr. 522.12.43.50.04.001, kronograf, herrur, 43 mm, stål, automatisk (Co-Axial), safirglas, datum, vridbar innerring, gummiband, viklås, Ref nr. 94521893, cert, augusti 2015, box, ytterkartong. Limiterad och numrerad (Nr. 186/316).
TISSOT, Goldrun, Boett nr. H 674330, herrur, 33,5 mm, 18K guld, quartz, safirglas, datum, garvyr, läderband, originalspänne, ca 2010, box.
Klockor Gucci
GUCCI, kronograf, herrur, 38,5 mm, Ref nr. 9400, Serie nr. 0005400, bicolour, quartz, safirglas, datum, integrerad originallänk, cert (ej komplett), oktober 1990, box, ytterkartong.
TISSOT, PRC 200 (200m/660ft), "Tachymetre", Ref nr. T17.1.586.42, Boett nr. QKO-JA-24091/T461, kronograf, herrur, 40 mm, stål, quartz, safirglas, datum, skadad urtavla, OBS: krona defekt, originallänk, viklås, Ref nr. T461, ca 2008.
OMEGA, De Ville, Cal 1430, Serie nr. 53470970, PIC nr. 7714.xx.02, Ref nr. DB 196.2430, Boett nr. 196.2430, herrur, 32,5 mm, stål/guld, quartz, safirglas, datum, skadad urtavla, läderband, ca 1991, box (skadad).
OMEGA, damur, 24 mm, Cal 620, Serie nr. 19122393, Ref nr. OT 11069, Boett nr. 11069 61, 18K guld, manuell, plexiglas, skadad urtavla, defekt, ca 1962, box.
ALPHA, fickur, 50,5 mm, savonett, Boett nr. 1542/50, 14K guld (Boliden), ankargång, skadad urtavla, gravyr, bucklor, ca 1940, etui (N.Holmkvist, Ur & Optik affär, Stockholm).
CERTINA, herrur, 33,5 mm, Cal 25-66, Ref nr. 5210.136, 18K guld, manuell, plexiglas, skadad urtavla, gravyr, läderband, ca 1973.
LONGINES, Jamboree, Cal 280, Serie nr. 11046190, Ref nr. 6884, Boett nr. 6884-3, herrur, 34,5 mm, stål, manuell, plexiglas, skadad urtavla, läderband, ca 1959.
Klockor Movado
MOVADO, herrur, 34 mm, Cal 135, Boett nr. 471/7229, 18K guld, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, gravyr, läderband, ca 1966.
TÜRLER, damur, 16 mm, Cal Felsa 22, Boett nr. 15578, 18K vitguld, manuell, plexiglas, skadad urtavla, diamanter på boetten (56 st. ca 0,65 ctv), länk i 18K vitguld, längd 162 mm, totalvikt 15,5 gram, ca 1960.