161 - 180 av 369
1...8910...19 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 30 januari 1999

Klubbad för

3 SERVERINGSSKEDAR, silver, jugend, (1+2) L=22,2 cm resp 14 cm.

Utrop: 900 kr

6 OSTRONGAFFLAR, Chippendale, L=14 cm.

Utrop: 2 000 kr

KAKTÅNG, SOCKERTÅNG SAMT 3 SERVERINGSSKEDAR, svenska stämplar silver.

Utrop: 850 kr

RING, 18K guld med ametist samt rosenstenar, från 1949, stl 16 3/4 mm, vikt 11.0 g

1 900 kr

Utrop: 1 900 kr

COLLIER, 18K guld, vikt 42.0 g

3 000 kr

Utrop: 3 500 kr

RING, 18K guld med 3 briljanter ca. 0.16 ct. ca. W(H)/VS-SI, stl 15 1/2 mm, vikt 6.0 g

Utrop: 1 800 kr

ALLIANSRING, 18K guld med 2 briljanter ca. 0.28 ct. ca. W-CR/VS-SI, stl 15 1/4 mm, vikt 3.0 g

2 500 kr

Utrop: 3 000 kr

BROSCH 18K vikt 12.4 g år 1875 med orientaliska pärlor och emalj , skador

Utrop: 1 200 kr

KLOCKLÄNK 22 K 31.7 G 18K 25.0G TOTAL VIKT 57,5G

Utrop: 6 400 kr

Smycken Smaragdring

SMARAGDRING 18K vikt 10.6 g med smaragd ca 1.80 ct 24 briljanter ca 0.18 ct stl. 16 3/4mm

Utrop: 7 000 kr

Silver Bricka

FAT, silver, tyska stämplar ca 1925-30. D=39 cm.

Utrop: 4 500 kr

ARMBAND, 18K guld "x-länk", vikt 21,8 g, L=21 cm.

1 500 kr

Utrop: 1 700 kr

ARMBAND, 18K guld, "x-länk", vikt 16,8 g, L=19 cm.

Utrop: 1 400 kr

ARMBAND, 18K guld, "Bismark", vikt 26,1 g. L=19 cm.

1 800 kr

Utrop: 2 100 kr

BROSCH, 18K guld, G. Dahlgren Malmö 1959.

400 kr

Utrop: 450 kr

RING, 18K guld med 1 briljant ca 0,08 ct stl 18 mm.

Utrop: 1 200 kr

KANNA, silver, danska stämplar 1919. H=19 cm.

Utrop: 1 200 kr

Smycken Övr diamringar

BRILJANTRING 18K vikt 2.3 g brilj. ca 0.34 ct J(CR)/VVS

Utrop: 4 300 kr

ALLIANSRING 18K vikt 3.0g 7 brilj. tot. 0.14 ct W/P. stl. 17.0mm

Utrop: 1 200 kr

KEDJA 18K vikt 96.0 g ljusguld

7 000 kr

Utrop: 8 000 kr