121 - 140 av 369
1...678...19 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 30 januari 1999

Klubbad för

ARMBAND, 18K vitguld med 5 smaragder och 8 rubiner, 32 diamanter, vikt 24.0 g

Utrop: 8 900 kr

RING, 18K guld med briljanter ca. 0.50 ct. stl 17 mm

Utrop: 2 300 kr

RING, 18K guld med diamanter och safirer, stl 18 mm

Utrop: 1 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld med diamanter och smaragder

Utrop: 1 300 kr

RING, 14K vitguld med briljanter och safirer, stl 17 3/4 mm

Utrop: 3 400 kr

RING, 18K guld med diamanter och smaragder, stl 16 1/4 mm

Utrop: 1 200 kr

FISKBESTICK, i schatull 24 delar nysilver / pärlemor. England.

Utrop: 2 300 kr

Silver Bricka

BRICKA, nysilver.

Utrop: 1 400 kr

HÄNGE, 18K guld med diamanter, vikt 2.0 g

700 kr

Utrop: 800 kr

HÄNGE, 18K guld med smaragd och diamanter, vikt 3.0 g

Utrop: 1 300 kr

RING, 14K guld med 6 briljanter samt ametist, stl 18 mm.

Utrop: 1 500 kr

CARMOSÉRING, 18K guld med rubin samt briljanter ca 0.35 ct.

Utrop: 4 900 kr

RING, 14K guld med 6 briljanter samt bärnsten stl 18 1/4 mm.

Utrop: 1 700 kr

PÄRLRING 14K med Southsea pärla samt diamanter ca 0.30 ct

Utrop: 13 000 kr

LJUSSTAKAR, silver, barockmodell, GAB Stockholm 1941, H=17,5 cm.

Utrop: 4 700 kr

SKÅL, silver oval på fot med överliggande hänkel, sterlingsilver 1900-tal. H=16,5 cm inkl hänkel.

Utrop: 1 600 kr

SKÅL, silver, jugend, genombruten, åttkantig Tyskland ca 1910, D=21 cm, H=4 cm.

2 000 kr

Utrop: 2 300 kr

SKÅL, silver strutformad på hög fot O Sjögen, Stockholm 1927, D=17,5 H=13 cm.

Utrop: 2 000 kr

SKÅL, silver, brätte med kulor GA Dahlgren Malmö 1915 D=16,H=6,5 cm.

Utrop: 1 600 kr

SKÅL, silver, utvikt hamrat brätte, signerad Erik Löfman, Markströms Uppsala 1972. D=13 cm.H=3,5 cm.

Utrop: 1 100 kr