41 - 60 av 369
1234...19 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 30 januari 1999

Klubbad för

ARMRING, 18K guld med bergkristall, från 1949, vikt 20.0 g

Utrop: 2 900 kr

CAMÉBROSCH, silver förgylld

800 kr

Utrop: 1 000 kr

ARMBAND, 18K vitguld "fiskben", vikt 24.8 g L=18 cm

2 000 kr

Utrop: 2 500 kr

BROSCH, 18K vitguld med diamanter ca. 0.14 ct. vikt 3.3 g

Utrop: 1 200 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld med gammalslipade diam. 0.78 ct. ca. W(H)-TCR(I)/SI2, stl 17 1/4 mm

Utrop: 8 800 kr

ARMBAND, 18K guld med briljanter och rubiner, L=22 cm, vikt 110 g

Utrop: 15 000 kr

ÖRHÄNGEN SAMT HÄNGE, 18K guld med caméer. Vikt 4,7 g.

300 kr

Utrop: 400 kr

RING, 18K guld med röd syntetisk sten, stl 17 3/4 mm. vikt 18,3 g.

Utrop: 1 500 kr

RING, 18K guld med briljanter totalt ca 0,32 ct samt rubin, stl 18 1/2 mm.

Utrop: 3 700 kr

3HÄNGEN, 2st18K guld, rosensten, gravyr, vikt 19.4 g. 1st metall.

1 100 kr

Utrop: 1 200 kr

BROSCH, förgylld med 3 amestister

400 kr

Utrop: 500 kr

GARNATBROSCH, med gömma, glaset defekt.

800 kr

Utrop: 700 kr

COLLIER, 18K guld med citrin samt orientaliska halvpärlor, svenska stämplar 1917.

2 900 kr

Utrop: 1 400 kr

RING, 18K guld med rubiner 2.10ct samt briljanter 0.50ct, vikt 10.6g, stl 17mm.

Utrop: 10 500 kr

RING, 18K guld med 1 safir 1.20ct, carréslipade safirer 1.0ct samt briljanter 0.50ct, vikt 8.2g, stl 17mm.

Utrop: 10 500 kr

RING, 18K guld med safirer 2.30ct samt briljanter 0.40ct, vikt 11.0g, stl 16 3/4mm.

Utrop: 9 900 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld med 2 navetteslipade rubiner samt 2 vita stenar, vikt 5.0 g

700 kr

Utrop: 600 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld med 16 briljanter ca. 0.16 ct samt 2 mabé pärlor, vikt 12.0 g

1 700 kr

Utrop: 1 900 kr

FISKSPADE, silver från 1851

1 300 kr

Utrop: 1 200 kr

HÄNGE / KEDJA, bronse, ametist

Utrop: 250 kr