241 - 260 av 369
1...121314...19 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 30 januari 1999

Klubbad för

COLLIER, 18K guld, "pansar", vikt 48.0g, L=52.5cm.

3 600 kr

Utrop: 3 700 kr

GRANAT HÄNGE med medaljong ca 1880

2 000 kr

Utrop: 1 300 kr

ARMBAND och brosch granater

1 000 kr

Utrop: 1 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld med briljanter totalt ca0,35 ct.

Utrop: 2 700 kr

ARMBAND, 18K guld med cabochonslipad safir samt 2 diamanter, L=19 cm, vikt 31.1 g.

2 600 kr

Utrop: 2 900 kr

HÄNGE/BROSCH,silver / guld med rosenstenar. Tidigt 1900-tal. 1sten fattas.

Utrop: 5 000 kr

RING, 18K guld med rubin stl 18 1/4 mm.

Utrop: 1 400 kr

KEDJA / HÄNGE, 18K guld med briljant ca 0,07 ct.

Utrop: 1 400 kr

BROSCH, 18K guld svenska stämplar 1890.

Utrop: 1 200 kr

PÄRLCOLLIER, gråa biwapärlor.

650 kr

Utrop: 700 kr

PÄRLCOLLIER, odlade vita sötvattenspärlor.

950 kr

Utrop: 700 kr

ARMRING, 18K guld, vikt 114.3 g.

8 100 kr

Utrop: 8 800 kr

Bild saknas

BROSCH, ÖRHÄNGEN, 18K guld, med akvamariner, vikt 25,6 g

Utrop: 3 000 kr

ARMBAND, 18K guld, x-länk, vikt 53.5g, L=19cm.

4 000 kr

Utrop: 4 100 kr

RING, 18K vg med briljanter tot ca 0,73ct varav mittsten ca 0.23 I(TCR)/SI

Utrop: 3 800 kr

Mynt Övrigt

MEDALJ, 18 / 22 K guld, svenskt. Nettovikt ca 27 g.

Utrop: 2 100 kr

12 KAFFESKEDAR, silver, svenska stämplar.

600 kr

Utrop: 700 kr

BROSCH/HÄNGE, 18K guld, med briljanter, totalt ca 1.6 ct

Utrop: 12 500 kr

TACKA finsilver 1kg

Utrop: 1 300 kr

ÖRHÄNGEN 14K med 2 st nefriter ( jade ) en något skadad

Utrop: 1 700 kr