Avslutad | Klockor – Lördag 5 mars 2016
ROLEX, Oyster Perpetual, Date, Chronometer, Ref nr. 79160, Serie nr. Y220240, Cal 2235, Verk nr. A 1003269, Boett nr. 2060, damur, 26 mm, stål, automatisk, safirglas (nagg), datum, Oysterlänk, viklås, Ref nr. 78240-DT5/590 B, cert, december 2003, box, ytterkartong.
HÖGLUND, Stockholm, fickur, 49 mm, Cal ARC, Boett nr. 1398 / 169145, 14K guld, ankargång, skadad urtavla, monogram, gravyr, ca 1941.
IWC, Schaffhausen, Ingenieur, "Tachymeter BASE 1000 m", Cal 89360, Serie nr. 3004155, Ref nr. 378401, Boett nr. 3390776, kronograf (flyback), herrur, 45 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, glasbaksida, integrerat läderband, originalspänne, cert, november 2015, box, ytterkartong.
ROLEX, Oyster Perpetual, Ref nr. 6719, Serie nr. 3958933, Cal 2030, Verk nr. 70323, Boett nr. 6719, damur, 25 mm, 14K guld, automatisk, plexiglas, skadad urtavla, ca 1975.
Klockor Tudor
TUDOR, Heritage Advisor, Cal ETA 2892A2, Verk nr. 16422 A, Serie nr. J470131, Ref nr. 79620T, Boett nr. 8320, herrur, 42 mm, stål/titan, automatisk, safirglas, datum, alarm (reservtidsindikator), originallänk (stål), viklås, Ref nr. 95740-CX04, cert, mars 2014, box, ytterkartong
Klockor Tudor
TUDOR, Heritage Advisor, Cal ETA 2892A2, Verk nr. 16797 A, Serie nr. J470017, Ref nr. 79620T, Boett nr. 8320, herrur, 42 mm, stål/titan, automatisk, safirglas, datum, alarm, gångreservindikator, originallänk, viklås, Ref nr. 95740-RS, ca 2014.
Klockor Corum
CORUM, Admiral´s Cup Tides, Cal ETA 2892A2, Serie nr. 2118713, Boett nr. 01.0005, herrur, 48 mm, stål/gummi, automatisk, safirglas, datum, 24-timmarsvisning, integrerat gummiband, viklås, ca 2008.
Klockor Movado
MOVADO, herrur, 32,5 mm, Serie nr. 1907756, Ref nr. 81-19-865C, bicolour, quartz, safirglas, integrerad originallänk, viklås, cert, augusti 2006, box.
OMEGA, De Ville, Cal 625, Serie nr. 41467010, Ref nr. BA 511.0545, Boett nr. 511.0545, damur, 19,5 x 24 (30) mm, 18K guld, manuell, plexiglas, skadad urtavla, gravyr, originallänk, längd 175-178 mm, ca 1978, box.
Klockor Ebel
EBEL, Beluga, Mini, Serie nr. 41509077, Ref nr. 9976411/19850, damur, 24,5 mm, stål, quartz, safirglas, pärlemorurtavla med diamanter (8 st. 8/8), integrerad originallänk, viklås, Ref nr. 1001/5041, ca 2003, box.
Klockor Ebel
EBEL, Beluga, Mini, Serie nr. 41506534, Ref nr. 9976411/19850, damur, 24,5 mm, stål, quartz, safirglas, pärlemorurtavla med diamanter (4 st. 8/8), integrerad originallänk, viklås, Ref nr. 5041/0601, ca 2003, box, ytterkartong.
Klockor Frederique Constant
FREDERIQUE CONSTANT, Geneve, Runabout Moonphase, Cal ETA 2892A2, Ref nr. FC-360RM6B6, Boett nr. FC-360XR6B4/6, herrur, 43 mm, stål, automatisk, safirglas, dag, datum, månfas, glasbaksida, läderband, viklås, ca 2014, box, ytterkartong, Limiterad och numrerad (Nr. 1881/1888).
Klockor Alpina
ALPINA, Geneve, Startimer Pilot, Cal Al 750/950, Ref nr. AL-710G4S6, Boett nr. AL710X4SP6, herrur, 44 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, glasbaksida, läderband, viklås, ca 2015, box, ytterkartong, Limiterad och numrerad (Nr. 0282/8888).
Klockor Alpina
ALPINA, Geneve, Startimer Pilot, Cal AL-372 (Ronda 8040.N), Serie nr. 2038632, Ref nr. AL- 372BGR4S6, Boett nr. AL372X4S6, kronograf, herrur, 44 mm, stål, quartz, safirglas, stort datum, cordura band, originalspänne, ca 2015, box, ytterkartong.
Klockor Frederique Constant
FREDRIQUE CONSTANT, Geneve, Manufacture Slim Line, Cal 710, Serie nr. 2139675, Ref nr. FC-710V4S4, Boett nr. FC-710X4S4/5/6, herrur, 42 mm, doublé, automatisk, safirglas, datum, glasbaksida, läderband, originalspänne, ca 2015, box, ytterkartong.
Klockor Frederique Constant
FREDRIQUE CONSTANT, Geneve, Manufacture Classics, Cal FC 710, Serie nr. 1958859, Ref nr. FC-710MC4H6, Boett nr. FC-710X4H4/5/6, herrur, 42 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, glasbaksida, läderband, viklås, ca 2015, box, ytterkartong.
Klockor Frederique Constant
FREDRIQUE CONSTANT, Geneve, Classics Index, Cal FC-303, Serie nr. 2096100, Ref nr. FC-303V5B4, Boett nr. FC-303X5B3/4/5/6, herrur, 40 mm, doublé, automatisk, safirglas, datum, läderband, originalspänne, ca 2015, box, ytterkartong.
Klockor Frederique Constant
FREDRIQUE CONSTANT, Geneve, Runabout, Cal ETA, Boett nr. FC-392RV6B6, kronograf, herrur, 43 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, läderband, viklås, ca 2014, Limiterad och numrerad (Nr. 0383/1888).
Klockor Frederique Constant
FREDRIQUE CONSTANT, Geneve, Classics Index, Cal FC 303, Ref nr. FC-303V6B4, Boett nr. FC-303X6B4/6, herrur, 43 mm, doublé, automatisk, safirglas, datum, glasbaksida, läderband, originalspänne i stål, ca 2015, box, ytterkartong.
Klockor Frederique Constant
FREDRIQUE CONSTANT, Geneve, Vinatge Rally Healey, GMT, Cal FC 350, Ref nr. FC-350HVG5B4, Boett nr. FC-350HVG5B4, herrur, 40 mm, doublé, automatisk, safirglas, datum, 24-timmarsvisning, glasbaksida, läderband, originalspänne, ca 2015, box, ytterkartong, Limiterad och numrerad (Nr. 0639/2888).