281 - 300 av 312
1...141516 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 23 april 2016

Klubbad för

ARMBAND, 18K vitguld, 9 briljantslipade diamanter ca 0,72 ctv, ca TW/VS-SI, längd 18,5 cm, vikt 16,7 g

Utrop: 9 200 kr

RING, 18K vitguld, 9 briljantslipade diamanter 1,00 ctv enl gravyr, ca TW//VS1, stl 17 mm, vikt 4,5 g

Utrop: 8 800 kr

PÄRLCOLLIER, 2-radig, ca 7,2-7,4 mm odlade pärlor, längd 64 cm, lås 18K vitguld med smaragd ca 1,00 ct, rubin ca 0,50 ct (1 nagg och inneslutningar som når ytan), 9 åttkant- och 3 briljantslipade diamanter ca 0,12 ctv, vikt 95,3 g.

Utrop: 16 000 kr

RING, 18K guld, gammalslipad diamant ca 0,50 ct, ca W(H)/VS, 10 rosenslipade diamanter ca 0,20 ctv, stl 18 mm, vikt 6,3 g, 2 rosenstenar med mindre skador.

Utrop: 7 800 kr

CARMOSÉRING, 18K vitguld, smaragd ca 1,00 ct, 12 briljantslipade diamanter ca 0,65 ctv, ca W(H)/VS, stl 16,75 mm, vikt 5,4 g.

6 900 kr

Utrop: 7 800 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, 17 briljantslipade diamanter 2,73 ctv, ca TW-W(G-H)/VS, en diamant ca TCa(K), stl 16,5 mm, vikt 5,7 g.

Utrop: 37 000 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, 5 briljantslipade diamanter ca 0,75 ctv, ca TW-W(G-H)/P, stl 15 mm, vikt 5,7 g.

Utrop: 7 700 kr

CARMOSÉRING, 18K guld, rubin ca 0,30 ct, 12 briljantslipade diamanter ca 0,25 ctv, ca TW-W/VS-SI, stl 16,5 mm, vikt 3,7 g.

Utrop: 2 500 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, 15 briljanter ca 0,30 ctv, ca TW-TCr/VS-SI, nagg på en dia, stl 17+ mm, vikt 2,9 g.

Utrop: 3 200 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, 5 briljantslipade diamanter ca 0,65 ctv, ca TW-W(G-H)/VS, stl 15,75 mm, vikt 4,8 g.

Utrop: 7 200 kr

Smycken Skjortknappar

SKJORTKNAPPAR, 18K guld, CG Hallberg Stockholm 1930, vikt 2,6 g, originaletui.

Utrop: 1 000 kr

DIAMANT, 1,53 ct, briljantslipad, TW(G)/VS2, HRD Diamond Certificate, 16003900001, förseglad.

Utrop: 110 000 kr

COLLIER, 18K roséguld, briljant ca 0,35 ct, ca TCr/SI, 18 briljanter ca 0,11 ctv, ca TW/SI, ärtlänkkedja 42cm, vikt 3,6 g.

Utrop: 6 400 kr

PÄRLCOLLIER, odlade pärlor ca 9,50-10 mm, lås i 18K guld, 84 briljantslipade diamanter ca 1,13 ctv, ca TW/VS, längd ca 135 cm

Utrop: 26 000 kr

ARMBAND, 18K, rodinerat vitguld 37 briljantslipade diamanter 3,10 ctv enligt gravyr, ca W/VS-SI, längd 18 cm, vikt 14,6 g.

16 200 kr

Utrop: 18 600 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, 5 briljant ca 0,65 ctv, ca TW(G)/SI, (en med nagg), stl 16,5 mm, vikt 6,1 g, något slitna fattningar.

3 500 kr

Utrop: 4 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 2 briljanter ca 0,50 ctv, ca W-TCr/VS, 28 briljanter ca 0,11 ctv, ca TW-W/VS-SI, stift, vikt 2,7 g.

Utrop: 6 400 kr

COLLIER, 18K vitguld, briljant ca 0,25 ct, ca TCa(K)/SI1, 13 briljanter ca 0,06 ctv, ca TW-W/VS, ärtlänkkedja 42 cm, vikt 2,6 g.

4 000 kr

Utrop: 4 600 kr

BROSCH, 14K guld, bakre plattan ca 10K, blå emalj, äkta halvpärlor, (1 skadad, 1 imitation), rörliga delar, vikt 5,1 g, tennlödningar.

Utrop: 1 500 kr

Ädelstenar Rubiner

RUBIN, 1,09 ct, ovalslipad, förseglad, IGI certifikat #1L132260.

Utrop: 1 600 kr