Avslutad | Moderna – Lördag 9 januari 1999
Klubbad för
BÄGARE, silver in och utvändigt förgylld, Markströms Uppsala 1942. h=19 cm, d=13,5 cm.
BÄGARE, silver rutmönstrad, tyska stämplar importerad av NK, Sthlm 1918. H=14,5 cm, d=8,5 cm.