Parti glas, Orrefors en Smed 12cm, 2 Ljusstakar Reims France 5cm
Utrop: 50 kr
Parti guld defekt 18K 3,0g
Utrop: 750 kr
Armband 19cm 18K 46,3g
Utrop: 15 200 kr
Armband flerfärgad 20cm 18K 33,1g
Utrop: 10 800 kr
Armband X-länk (en länk något defekt) 20cm 18K 36,4g
Utrop: 9 200 kr
Armband Bismarck 19cm 18K 18,2g
Utrop: 5 000 kr
Lampfot signerad Orrefors AD2214, höjd 38cm, på- och av-knapp på lamphållaren defekt
Utrop: 1 000 kr
Armband i vitguld med vid gröna stenar (en sten fattas) L:19cm B:17mm 18K 43,2g
Utrop: 11 000 kr
Örhängen ett par i vitguld med blåa stenar och små diamanter 18K 1,7g
Utrop: 700 kr
Hänge med grön sten och 3 små diamanter L:1,5cm 18K 1,1g
Utrop: 425 kr
Örhängen ett par i vitguld med stenar och små diamanter 18K 1,7g
Hänge i vitguld med små diamanter 18K 0,9g
Utrop: 350 kr
Parti glas, 2 klot röd och blå, 1 äpple , samt 1 äpple i agat
Utrop: 100 kr
Parti med 6st föremål (en ljusstake nagg)
Örhängen ett par med lila stenar och små diamanter 18K 1,5g
Utrop: 600 kr
Halssmycke 44cm 21K 30,4g
Utrop: 9 400 kr
Vas stengods Jie design Elsi Bourelius , 12,5cm
Utrop: 200 kr
Örhängen ett par Bismarck L:3cm 18K 3,6g
Utrop: 1 400 kr
Örhängen ett par tvåfärgade med pärlor och diamanter 6xca0,005ct 18K 1,2g
Utrop: 450 kr
Parti guld defekt/gravyr med stenar 18K 7,3g
Utrop: 1 800 kr
Tisdag 23 feb 2016