Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 28 januari 2016
Klubbad för
RING, 18K vitguld, 7 briljanter samt 10 åttkantslipade diamanter ca 0,15 ctv, ca W(H)/VS-SI, stl 16 mm, vikt 2,6 g.
MINAUDIERE, silver/förgyllt silver, imiterade pärlor (flera saknas), emalj, spegel, ben, vikt 153,1 g.
BORDSSKEDAR, 6 st, silver, modell Olga, GAB Eskilstuna 172-1977, längd 18 cm, vikt 282,5 g.
BORDSKNIVAR, 6 st, silver, modell Olga, GAB Eskilstuna 1971-1978, längd 20,8 cm, vikt 431,3 g.
REY URBAN, örhängen, silver, ej stämplade, stift, längd 3 cm, vikt 7 g, originaletui.
Smycken Pärlhänge
HÄNGE, 18K vitguld, odlad sötvattenspärla 7,7 mm, 22 briljanter ca 0,11 ctv, ca W/SI, vikt 1,5 g.