Avslutad | Pant – Tisdag 8 december 2015
Basgitarr Fender Precision Bass snr. US10229425, kantstött på kroppen, made in USA, med axelband i hardcase med nyckel
Elgitarr Cort, repig och stötskadad lack, missfärgat plektrumskydd, snr:WO20485, i fodral
Elgitarr Ibanez RG-series, modell RG350EXZ, snr:I110416353, lackskada och repor, i fodral
Akustisk gitarr Manuel Rodriguez e Hijos, modell Caballero 11 Bubinga, snr:4710, repor och små stötskador, 1 sträng saknas, i fodral
Målning på pannå, signerad A.Borg (1847-1916) motivmått 31,5x23cm, med förgylld träram, lagad, text på baksidan :Studie av Axel Borg målad på 1870-talet i fattigstugan i Latorp. Har tillhört Hilma
Målning på duk, signerad Axel Borg (1847-1916), motivmått 30,5x43,5cm , i skadad träram