581 - 600 av 608
1...293031 Gå till

Avslutad | Lilla Klockor – Torsdag 3 december 2015

Klubbad för

Klockor Svalan

SVALAN, Edox, damur, 2 st, doublé / stål, manuell, plexiglas, skadad urtavla, läderband, ca 1970.

125 kr

Utrop: 300 kr

Klockor Roamer

ROAMER, Searock, damur, 26 mm, doublé, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, läderband, ca 1970.

100 kr

Utrop: 250 kr

Klockor Eterna

ETERNA, damur, 15,5 mm, Cal 1437, Serie nr. 4634359, doublé (20 micron), manuell, plexiglas, skadad urtavla, läderband, ca 1960.

50 kr

Utrop: 200 kr

DAMUR, 3 st, Novus, Svalan, Facit, doublé, manuell, plexiglas, läderband, ca 1970.

100 kr

Utrop: 300 kr

DAMUR, 3 st, Facit, Genfa, Glycine, doublé / stål, manuell, plexiglas, läderband.

100 kr

Utrop: 300 kr

CERTINA, DS (100 METERS), Ref nr. 111.7030.42, damur, 27 mm, stål, quartz (går ej), safirglas, datum, skadad urtavla, originallänk, viklås, ca 2000.

125 kr

Utrop: 350 kr

Klockor Enicar

ENICAR, MRC, Ref nr. 875-08-01, damur, 28 mm, stål, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, ca 1970, metallänk ej original.

50 kr

Utrop: 200 kr

Klocktillbehör Rolex

ANTECKNINGSBLOCK, Rolex, blad med logotyp, 84 x 171 mm.

50 kr

Utrop: 75 kr

Klockor Buren

BUREN, frackur, 47 mm, Boett nr. 651029, stål, ankargång, skadad urtavla, defekt, ej signerad urtavla, monogram, ca 1935, chatelaine, etui (Rob Engström Urhandel).

50 kr

Utrop: 300 kr

Klockor Revue Thommen

REVUE, fickur, 50,5 mm, Boett nr. 2421462, silver, ankargång, skadad urtavla, bucklor, ca 1920.

150 kr

Utrop: 100 kr

FREEMAN & CO, London, fickur, 54 mm, Boett nr. 1258839, silver (925), ankargång, nyckeldragare, skadad urtavla, skadad boett, ca 1900, nyckel.

300 kr

Utrop: 450 kr

THE NATIONAL KENDAL & DENT, 106, Cheapside, London, fickur, 53 mm, Serie nr. 149739, silver, spetsankargång, nyckeldragare, skadad urtavla, bucklor, ca 1880, nyckel.

550 kr

Utrop: 650 kr

Klockor Waltham

AMERICAN Watch Co, Waltham, fickur, 57 mm, Serie nr. 5486844, Boett nr. 210, silver, ankargång, nyckeldragare, skadad urtavla, skadad boett, bucklor, ca 1892, fickurskedja i vitmetall, nyckel.

300 kr

Utrop: 450 kr

FICKUR, 2 st, vitmetall, ankargång och cylindergång, defekta, 1st löst baklock.

125 kr

Utrop: 300 kr

FICKUR, 48,5 mm, Boett nr. 78737, silver, ankargång, skadad urtavla, bucklor, ca 1900.

200 kr

Utrop: 200 kr

CERTINA, herrur, 33 mm, Cal K.F.320, Ref nr. 8721.1, Boett nr. 1638024, guld på stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, läderband, ca 1953.

500 kr

Utrop: 500 kr

G.B, Glashütte/SA, herrur, 34 mm, Verk nr. 38639, Boett nr. 167204, doublé, automatisk, plexiglas, skadad urtavla, ca 1959.

1 400 kr

Utrop: 200 kr

SWIZA, väckarur, 76 x 80 mm, gulmetall, mekanisk, 8-dagarsverk, alarm, skadad urtavla, skadad boett, ca 1960.

50 kr

Utrop: 175 kr

Klockor Swatch

SWATCH, Wheel Animal, Ref nr. GZ120, unisex, 34 mm, plast, quartz, plexiglas, skadad urtavla, integrerat gummiband, ca 1991, etui.

Utrop: 100 kr

Klockor Väckarur

LOOPING, väckarur, 63 x 75 mm, Boett nr. 361971, gulmetall, mekanisk, alarm, skadad urtavla, skadad boett, defekt, gravyr, ca 1960.

50 kr

Utrop: 100 kr