Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 10 december 2015
RING, 14K vitguld, hjärta, blå topas, 9 åttkantslipade diamanter ca 0,04 ctv, stl 16,75 mm, vikt 1,7 g en diamant skadad.
ÖRHÄNGEN, 14K vitguld, 2 blå topaser, 14 åttkantslipade diamanter ca 0,07 ctv, vikt 3,0 g.
ÖRHÄNGEN, 14K vitguld, 2 tanzaniter ca 1,50 ctv, stift, vikt 1,2 g, snurrebussar i 10K vitguld.
HÄNGE, 14K vitguld, blå topas, 22 åttkantslipade diamanter ca 0,11 ctv, vikt 1,0 g, nagg samt mindre skador på diamanter.
ÖRHÄNGEN, 14K vitguld, 2 blå topaser, blå safirer, åttkantslipade diamanter ca 0,23 ctv, vikt 3,2 g, diamanter med nagg och mindre skador.
ÖRHÄNGEN, 14K vitguld, hjärtan, 2 blå topaser, 18 åttkantslipade diamanter ca 0,09 ctv, vikt 2,7 g, en diamant med skada.
ÖRHÄNGEN, 14K vitguld, 2 blå safirer ca 0,50 ctv, 4 åttkantslipade diamanter ca 0,02 ctv, stift, vikt 1,6 g, snurrebussar i 10K vitguld.
HÄNGE, 14K vitguld, hjärta, blå topas, 9 åttkantslipade diamanter ca 0,04 ctv, vikt 0,9 g.
ÖRHÄNGEN, 14K vitguld, 2 citriner, 12 åttkantslipade diamanter ca 0,12 ctv, ca W-TCa/P, vikt 1,8, 2 diamanter med skador.
ÖRHÄNGEN, 14K vitguld, 2 blå topaser, 80 åttkantslipade diamanter ca 0,40 ctv, huggies, vikt 3,9 g, mindre nagg på några av diamanterna.
ÖRHÄNGEN, 14K vitguld, 2 blå topaser, 6 åttkantslipade diamanter ca 0,03 ctv, stift, vikt 1,9 g, en diamant med skada, snurrebussar i 18K vitguld.
RING, 14K vitguld, blå topas, 33 åttkantslipade diamanter ca 0,16 ctv, stl 17 mm, vikt 1,9 g, nagg på ett fåtal av diamanterna.
RING, 14K vitguld, rosa samt 2 gröna turmaliner, 16 åttkantslipade diamanter ca 0,08 ctv, stl 16,75 mm, vikt 1,8 g, några diamanter mad nagg.
HÄNGE, 14K vitguld, blå topas, 18 åttkantslipade diamanter ca 0,09 ctv, 1,6 g, mindr enagg på några diamanter.
ENSTENSÖRHÄNGEN, platina, 2 briljanter ca 0,60 ctv, ca TW-TCa(G-L)/P, stift, vikt 1,0 g.