121 - 140 av 478
1...678...24 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 10 december 2015

Klubbad för

Hänge, 14 K topas, ca 15 8/8 slipade färglösa stenar 1,1 g, en diamant med skada.

600 kr

Utrop: 550 kr

RING, 14K vitguld, hjärta, blå topas, 9 åttkantslipade diamanter ca 0,04 ctv, stl 16,75 mm, vikt 1,7 g en diamant skadad.

Utrop: 700 kr

ÖRHÄNGEN, 14K vitguld, 2 blå topaser, 14 åttkantslipade diamanter ca 0,07 ctv, vikt 3,0 g.

1 300 kr

Utrop: 1 200 kr

HÄNGE, 18K vitguld, droppslipad iolit ca 1,10 ct, vikt 0,9 g.

500 kr

Utrop: 550 kr

ÖRHÄNGEN, 14K vitguld, 2 tanzaniter ca 1,50 ctv, stift, vikt 1,2 g, snurrebussar i 10K vitguld.

1 800 kr

Utrop: 1 900 kr

HÄNGE, 14K vitguld, blå topas, 22 åttkantslipade diamanter ca 0,11 ctv, vikt 1,0 g, nagg samt mindre skador på diamanter.

450 kr

Utrop: 500 kr

ÖRHÄNGEN, 14K vitguld, 2 blå topaser, blå safirer, åttkantslipade diamanter ca 0,23 ctv, vikt 3,2 g, diamanter med nagg och mindre skador.

1 100 kr

Utrop: 900 kr

ÖRHÄNGEN, 14K vitguld, hjärtan, 2 blå topaser, 18 åttkantslipade diamanter ca 0,09 ctv, vikt 2,7 g, en diamant med skada.

600 kr

Utrop: 700 kr

ÖRHÄNGEN, 14K vitguld, 2 blå safirer ca 0,50 ctv, 4 åttkantslipade diamanter ca 0,02 ctv, stift, vikt 1,6 g, snurrebussar i 10K vitguld.

1 200 kr

Utrop: 550 kr

HÄNGE, 14K vitguld, hjärta, blå topas, 9 åttkantslipade diamanter ca 0,04 ctv, vikt 0,9 g.

550 kr

Utrop: 550 kr

ÖRHÄNGEN, 14K vitguld, 2 citriner, 12 åttkantslipade diamanter ca 0,12 ctv, ca W-TCa/P, vikt 1,8, 2 diamanter med skador.

650 kr

Utrop: 700 kr

ÖRHÄNGEN, 14K vitguld, 2 blå topaser, 80 åttkantslipade diamanter ca 0,40 ctv, huggies, vikt 3,9 g, mindre nagg på några av diamanterna.

3 100 kr

Utrop: 1 400 kr

ÖRHÄNGEN, 14K vitguld, 2 blå topaser, 6 åttkantslipade diamanter ca 0,03 ctv, stift, vikt 1,9 g, en diamant med skada, snurrebussar i 18K vitguld.

800 kr

Utrop: 900 kr

RING, 14K vitguld, blå topas, 33 åttkantslipade diamanter ca 0,16 ctv, stl 17 mm, vikt 1,9 g, nagg på ett fåtal av diamanterna.

2 100 kr

Utrop: 900 kr

RING, 14K vitguld, rosa samt 2 gröna turmaliner, 16 åttkantslipade diamanter ca 0,08 ctv, stl 16,75 mm, vikt 1,8 g, några diamanter mad nagg.

700 kr

Utrop: 800 kr

HÄNGE, 14K vitguld, blå topas, 18 åttkantslipade diamanter ca 0,09 ctv, 1,6 g, mindr enagg på några diamanter.

500 kr

Utrop: 550 kr

ENSTENSÖRHÄNGEN, platina, 2 briljanter ca 0,60 ctv, ca TW-TCa(G-L)/P, stift, vikt 1,0 g.

8 200 kr

Utrop: 4 400 kr

RING, 18K vitguld, stl 17 mm, vikt 8,5 g.

Utrop: 2 400 kr

BRICKA, silver, 900, 26,5 x 17,5 cm, vikt 316 g.

1 500 kr

Utrop: 1 600 kr

BROSCH, 18K guld, droppslipad citrin ca 8,50 ct, höjd ca 4,5 cm, vikt 5,6 g

850 kr

Utrop: 900 kr