381 - 400 av 478
1...192021...24 Gå till

Avslutad | Lilla Klockor – Torsdag 1 oktober 2015

Klubbad för

OMEGA, fickur, 51,5 mm, Boett nr. 3334886, silver, ankargång, skadad urtavla, bucklor, ca 1903.

850 kr

Utrop: 500 kr

OMEGA, fickur, 51,5 mm, Boett nr. 3229781, silver, ankargång, skadad urtavla, gravyr, bucklor, ca 1903, fickurskedja i metall.

550 kr

Utrop: 400 kr

Klockor Chopard

L.U.C, mormorsur, 37 mm, Boett nr. 1091, silver, cylindergång, skadad urtavla, ca 1895, fickurskedja i metall.

275 kr

Utrop: 300 kr

Klocktillbehör Övriga klockor

DIVERSE, länkbitar och delar, vit/gulmetall.

75 kr

Utrop: 75 kr

Klockor Viking

VIKING, fickur, 50 mm, Cal 548, Ref nr. 5401, Boett nr. 1381852, vitmetall, ankargång, skadad urtavla, glas löst, skadad boett, ca 1940.

125 kr

Utrop: 75 kr

Klocktillbehör Tissot

FORNITURLÅDOR, 2 st i papp, Tissot, skador.

100 kr

Utrop: 75 kr

Klocktillbehör Övriga klockor

FORNITURLÅDOR, 2 st i papp, Birka och Viking, skador.

Utrop: 75 kr

75 kr

Utrop: 75 kr

Klocktillbehör Revue Thommen

FORNITURLÅDOR, 2 st i papp, Revue, skador.

50 kr

Utrop: 75 kr

Klocktillbehör Omega

FORNITURLÅDOR, i papp, Omega, skador.

125 kr

Utrop: 75 kr

Klocktillbehör Viking

FORNITURLÅDOR, 2 st i papp, Viking, skador.

Utrop: 75 kr

Klocktillbehör Övriga klockor

DIVERSE, delar till bordsur m.m.

100 kr

Utrop: 75 kr

CERTINA, DS Nautic, (100M/330Ft), "Tachymetre", Ref 542.7118.42, Boett nr. 542.7018/7118.42, kronograf, herrur, 38 mm, stål, quartz, safirglas, datum, defekt, originallänk, viklås, Ref nr. 60133/K13, ca 2000.

550 kr

Utrop: 400 kr

Klockor Waltham

A.W. Co. WALTHAM, fickur, 54,5 mm, savonett, Cal P.S.Bartlett, Serie nr. 2441399, Boett nr. 22971, doublé, ankargång, nyckeldragare, skadad urtavla, defekt, motiv, ca 1884.

475 kr

Utrop: 500 kr

FICKUR, 51,5 mm, Serie nr. 35509, Boett nr. 39675, vitmetall, cylindergång, alarm, skadad urtavla, defekt, gravyr, ca 1925.

175 kr

Utrop: 200 kr

CORSAR, stoppur, 54 mm, plast, mekanisk, 60 sek/ 30 min, skadad urtavla, defekt, ca 1970, pappetui.

50 kr

Utrop: 75 kr

Klocktillbehör Longines

FÖRVARINGSETUI, Longines, för 12 + 3 klockor, 407 x 302 x 34 mm, blå, skadad.

325 kr

Utrop: 300 kr

TIDENA, damur, 26 x 27 (31,5) mm, vitmetall, manuell, mineralglas, skadad urtavla, ca 1980.

50 kr

Utrop: 75 kr

TISSOT, Woodwatch, W 150, herrur, 32 mm, trä/stål, quartz, mineralglas, läderband, originalspänne, ca 1990.

125 kr

Utrop: 225 kr

PHENIX, fickur, 50 mm, Boett nr. 6633865, silver, ankargång, 24-timmarsvisning, skadad urtavla, skadad boett (bakboett lös), bucklor, ca 1930.

400 kr

Utrop: 600 kr