Avslutad | Aficionado – Torsdag 5 november 2015
Mynt Svenska mynt
KLIPPING, koppar, 2 Öre, troligen 1626 (lite annorlunda stil 1927 som är det enda andra alternativet), Gustav II Adolf, kvalité ca 1/1+, med större klump över bl.a. årtalet, valspräglad, 36×37 mm, vikt 45,2 g.
Mynt Svenska mynt
MYNT, silver, 1/2 Öre, 1598, Sigismund, kvalité ca 01, diameter 22 mm.
Visa varaMynt Svenska mynt
MYNT, silver, Örtug, Albrekt av Mecklenburg stavad Abertus (normalt Albertus), kvalité ca 1?/1, diameter 19 mm.
Visa varaMynt Utländska mynt
MYNT, 21K guld, 12 Mark, 1761, Danmark, kvalité ca 1?, diameter 21 mm, vikt ca 3,1 g.
Medaljer Minnen
MINNE, silver, 1:a slaget vid Köpenhamn, 1801, diameter 40 mm, av Daniel Friedrich Loos.
Visa varaMedaljer Minnen
MINNE, silver, Lyftandet av Elbes blockad, 1805, diameter 41 mm, av Daniel Friedrich Loos.
Visa varaMynt Svenska mynt
MYNT, silver, 1 Öre, 1594, Sigismund, kvalité ca 1+/01, diameter 25 mm, vikt 3,1 g.
Visa varaMynt Svenska mynt
28 KLIPPINGAR, brons, Gustav II Adolf, olika valörer och skick, hammar & valspräglingar, total vikt 396,2 g.
Visa varaMynt Svenska mynt
MYNT, 21,6K guld, 20 Kronor, 1876, Oscar II, kvalité ca 1+/01, diameter 23 mm, vikt 9,0 g.
Mynt Svenska mynt
MYNT, 21,6K guld, 20 Kronor, 1887, Oscar II, slitagemässig kvalité ca 01 men med lite repor, diameter 23 mm, vikt 9,0 g.
Mynt Utländska mynt
MYNT, 21,6K guld, 10 Mark, 1898, Hamburg, kvalité ca 1+, diameter 20 mm, vikt 4,0 g.
SOLGLASÖGON, RALPH, PALPH LAUREN, RA 4004 13/13 5913, bågar i vitmetall bruna skalmar, bruna glas, putsduk, etui
SOLGLASÖGON, RALPH, RALPH LAUREN, RA4004 104/13 5913 130, bågar i rosemetall, melerade skalmar, bruna glas, etui.
Kläder Jackor
TRENCHCOAT, BURBERRYS, beige bomull, rutigt avtagbart ullfoder, petite c87a. några fläckar.
Accessoarer Plånböcker
PLÅNBOK, CHOPARD, Portefeuille carbon, 6st kontokortsfack, sedel, 9,5x11cm, dustbag, originalask,
Accessoarer Agendor
AGENDA, PLÅNBOK, THE BRIDGE, svart läder, ringpärm med plats för kalender, plånbok med kontokortsfack, mynt, sedel 13x19x5cm, slitage
Kläder Mössor
MÖSSA, POLO, RALPH LAUREN, 33% viscose, 23% nylon, 18% ull, 4% cashmere, 4% kanin, neongrön, orange