201 - 220 av 263
1...101112...14 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 24 oktober 2015

Klubbad för

ENSTENSRING + slät ring, 18K, guld, briljant ca 0,20 ctv, ca TW/VS, W.A.Bolin 1998, stl. 16,25 mm, gravyr

Utrop: 5 800 kr

ALLIANSRING, platina, 13 briljantslipade diamanter ca 0,23 ctv, ca TW/VS, stl 15 mm, vikt 4,4 g, något skev skena.

Utrop: 3 500 kr

RING, 18K vitguld, hjärtformad smaragd ca 3,40 ct, 28 åttkantslipade diamanter ca 0,85 ctv, ca W/VS-SI, stl 19,75 mm, vikt 11,2 g.

Utrop: 7 700 kr

HÄNGE, 14K guld, 39 briljantslipade diamanter ca 0,78 ctv, ca W(H)/SI, vikt 5,6 g.

Utrop: 6 300 kr

ALLIANSRING, 18K rodierat vitguld, 7 blå safirer, 6 briljantslipade diamanter ca 0,36 ctv, ca TW/VS-SI, stl 17,25 mm, vikt 3,9 g.

Utrop: 4 600 kr

RING, 18K guld, 11 briljantslipade diamanter ca 0,44 ctv, ca TW/VS-SI, stl 16,5 mm, vikt 8,3 g.

5 000 kr

Utrop: 5 800 kr

RING, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,40 ct, ca TW/VVS, 6 briljantslipad diamanter ca 0,20 ctv, ca TW/VS, Guldcity Knut Andersson, Stockholm 1992, stl 18,25 mm, vikt 4,6 g,

6 400 kr

Utrop: 7 200 kr

RING, 18K guld/vitguld, 21 briljanter ca 0,20 ctv, ca TW-W/SI-P1, stl 19 mm, vikt 3,6 g.

Utrop: 1 500 kr

HÄNGE, 18K vitguld, safir ca 0,40 ct, 6 åttkantslipade diamanter ca 0,09 ctv, ca W-TCr(H-I)/VS, vikt 1,1 g, KEDJA, platina, längd 45 cm, vikt 2,7 g, nagg i safiren.

Utrop: 3 700 kr

BROSCH, 14K guld, ugglor på gren, emalj, rubiner, safir ca 0,80 ct, skadad fattning, mindre skador på rubinerna, slitna fattningar, vikt 6,5 g.

Utrop: 2 300 kr

ARMBAND, 18K guld/delvis rodierat guld, 55 briljantslipade diamanter ca 1,12 ctv, ca W-Cr/SI-P1, skador, nagg på briljanterna, längd 17,5 cm, vikt 12,2 g.

6 800 kr

Utrop: 7 800 kr

RING, 14K guld/rodierat guld, prinsesslipad diamant ca 0,64 ct, ca TCr(I)/SI1, 66 briljantslipade diamanter ca 0,55 ctv, ca TW/SI, stl 17 mm, vikt 8,3 g.

Utrop: 20 000 kr

Smycken Nål

NÅL, 14K guld, 15 briljantslipade diamanter ca 0,94 ctv, ca W/VS-SI, längd 5 cm, vikt 4,0 g, stopp i vitmetall, slitna klor.

5 000 kr

Utrop: 5 800 kr

RING, 18K guld, 112 briljantslipade diamanter ca 0,56 ctv, ca W/SI, Birks, stl 17 mm, vikt 8,4 g.

4 200 kr

Utrop: 4 800 kr

HÄNGE, 18K vitguld, peridot, 29 briljantslipade diamanter ca 0,44 ctv, ca TW/VS, längd 2 cm, vikt 3,4 g.

Utrop: 5 200 kr

RING, 14K guld, smaragd ca 0,65 ct, 28 briljantslipade diamanter ca 0,70 ctv, ca W/P1, en skadad, stl 17,5 mm, vikt 4,9 g.

Utrop: 3 500 kr

HÄNGE/BROSCH, platina, 31 gammal- och åttkantslipade diamanter ca 2,00 ctv, ca W-Cr(H-J)/VS-SI, 3 med nagg, längd 5,5 cm, vikt 7,1 g.

Utrop: 11 800 kr

ENSTENSÖRHÄNGEN, 14K rodierat guld, 2 briljantslipade diamanter ca 0,46 ctv, ca W(H)/VS, stift.

Utrop: 8 300 kr

HELALLIANSRING, 18K vitguld, 16 briljantslipade diamanter ca 3,19 ctv, ca TW-W(G-H)/VS, stl 16,25 mm, vikt 5,1 g.

Utrop: 39 000 kr

ALLIANSRING, 18K guld, 4 briljantslipade diamanter ca 1,00 ctv, ca TW-W(G-H)/VS-SI, stl 17,75 mm, vikt 2,9 g.

Utrop: 13 400 kr