21 - 40 av 390
123...20 Gå till

Avslutad | Lilla Klockor – Torsdag 3 september 2015

Klubbad för

Klockor Excelsior Park

EXCELSIOR PARK, stoppur, 50 mm, Serie nr. 1000019, vitmetall, mekanisk, 60 sek/30 min, skadad urtavla, defekt, ca 1970.

50 kr

Utrop: 250 kr

Klocktillbehör Rolex

URTAVLA, till Rolex, Oyster Perpetual, Datejust, damur, silver/index, skadad (7/10).

Utrop: 425 kr

FICKUR, 49 mm, Boettt nr. 11476, silver, ankargång, skadad urtavla, defekt, bucklor, ca 1910.

100 kr

Utrop: 200 kr

BUGATTI, damur, bicolour, quartz, safirglas, defekt, originallänk, stål, viklås, ca 1990.

175 kr

Utrop: 550 kr

Klockor Raymond Weil

RAYMOND WEIL, herrur, Ref nr. 5755, doublé, quartz, mineralglas (skadat), läderband, ca 1993.

425 kr

Utrop: 700 kr

Klockor Junghans

JUNGHANS, fickur, 52 mm, Boett nr 7R, gunmetal, manuell, ankargång, alarm, skadad urtavla, urtavla ej signerad, defekt, ca 1918.

150 kr

Utrop: 550 kr

Klockor Mora

MORA "Louis Brandt & Frére S.A", fickur, 53 mm, Serie nr. 4825301, Boett nr. 5539101, vitmetall, ankargång, skadad urtavla, ca 1910.

300 kr

Utrop: 450 kr

Klockor Dolce & Gabbana

D&G, damur, doublé, quartz, mineralglas, integrerat läderband, originalspänne, ca 2005.

75 kr

Utrop: 700 kr

Klockor Citizen

CITIZEN, Titanium, "Tachymeter", Serie nr. 903229, Boett nr. 3560-351631 TA, kronograf, herrur, 38,5 mm, bicolour, quartz, mineralglas, datum, integrerad originallänk, viklås, ca 1989.

550 kr

Utrop: 800 kr

HAMPDEN, mormorsur, 33,5 mm, savonett, Serie nr. 2385912, Boett nr. 7678869, doublé, ankargång, skadad urtavla, glasring saknas, glas saknas, motiv, gravyr, ca 1907, påse.

250 kr

Utrop: 500 kr

Klockor Waltham

WALTHAM, mormorsur, 35 mm, savonett, Serie nr. 18493318, Boett nr.8262685, doublé, ankargång, skadad urtavla, motiv, ca 1912.

350 kr

Utrop: 700 kr

Klockor Waltham

WALTHAM, fickur, 49,5 mm, savonett, Serie nr. 18199331, Boett nr. 9838252, gulmetall, ankargång, skadad urtavla, motiv, bucklor, ca 1911.

400 kr

Utrop: 800 kr

CHARLES JOURDAN, damur, 22 x 25 (31) mm, Boett nr. 12857, bicolour, quartz, mineralglas, skadad urtavla, integrerad originallänk, längd 164 mm, ca 1985.

SEIKO, kronograf (50M), "Tachymeter", Cal V657, Serie nr. 852100, Boett nr. V657-9020, herrur, 39 mm, stål, quartz, hardlexglas, datum (defekt), skadad urtavla, originallänk, viklås, Ref nr. 4773-Z.E, ca 1990.

ROA WATCH Co, Geneve, fickur, 51 mm, savonett, Boett nr. 2482 3, doublé (20 micron), ankargång, skadad urtavla, defekt, glas saknas, bucklor, ca 1930.

200 kr

Utrop: 375 kr

OMEGA, fickur, 50,5 mm, Cal 19 LB, Serie nr. 5950466, Boett nr. 6698868, silver, ankargång, skadad urtavla, skadat glas, bucklor, ca 1923.

350 kr

Utrop: 550 kr

VIKING, fickur, 50 mm, Cal 548, Boett nr. 1266376, vitmetall, ankargång, skadad urtavla, defekt (delar saknas), bucklor, ca 1940.

50 kr

Utrop: 100 kr

A. DUBACH, Montreux, stoppur (60 sek/30 min), 51 mm, Serie nr. 514825, Boett nr. 149075, vitmetall, ankargång, splitsekund, skadad urtavla, ca 1920.

375 kr

Utrop: 650 kr

CERTINA, DS, Titanium, Ref nr. 113.7140.11, herrur, 34 mm, titan, quartz, safirglas, datum, skadad krona, integrerad originallänk, viklås, ca 1990.

225 kr

Utrop: 550 kr

OMEGA, fickur, 51,5 mm, Serie nr. 4403018, Boett nr. 5143896, silver, ankargång, skadad urtavla, bucklor, ca 1912.

325 kr

Utrop: 450 kr