Avslutad | Mynt – Torsdag 8 oktober 2015
Mynt Svenska mynt
6 MYNT, silver, 15 och 20 Kopek, 1911-1916, kvalité ca 1+ - 01, total vikt 18,8 g.
Mynt Utländska mynt
3 MYNT, silver, 20 kopek, 1855 ca 1+, 1860 ca 01 och 1884 ca 1+, Ryssland, total vikt 11,6 g.
Mynt Utländska mynt
MINNESMYNT, silver, Rubel, 1834, Ryssland, kvalité ca 1+/01, diameter 35 mm, vikt 21,0 g.
Mynt Utländska mynt
MINNESMYNT, silver, Rubel, 1839, Ryssland, kvalité ca 1+, diameter 36 mm, vikt 20,3 g.
Mynt Utländska mynt
MYNT, silver, Rubel, 1808 MK, Ryssland, kvalité ca 1+, skador (främst två repor), diameter 37 mm, vikt 20,6 g.
Mynt Svenska mynt
MYNT, silver, Rubel, 1847, Ryssland, kvalité ca 1/1+, diameter 36 mm, vikt 20,7 g.
Mynt Utländska mynt
MYNT, silver, 20 Cents, 1859, Danska Västindien, kvalité ca 1, diameter 26 mm, vikt 6,8 g.
Mynt Utländska mynt
MYNT, silver, 10 Cents, 1878, Danska Västindien, kvalité ca 1+, diameter 21 mm, vikt 3,5 g.
Mynt Utländska mynt
MYNT, silver, 20 Cents, 1907, Danska Västindien, kvalité ca 1+, diameter 23 mm, vikt 5,0 g.
Mynt Svenska mynt
MYNT, silver, 1/24 Riksdaler, 1778, Gustav III, kvalité ca 1?, diameter 20 mm, vikt 2,5 g.
Mynt Utländska mynt
MYNT, silver, 24 Skilling, 1873, Norge, kvalité ca 1/1+, diameter 29 mm, vikt 9,4 g.