Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 27 augusti 2015
Klubbad för
COLLIER, odlade sötvattenspärlor, rosa turmaliner, detaljer och lås i sterlingsilver, längd 44 cm.
GEORG JENSEN, årsbestick 3 delar, sked gaffel och kniv, förgyllt silver, etuier, 1980.
RING, 14K guld, 20 briljantslipade diamanter ca 0,20 ctv, ca Cape/P, stl 16,5 mm, vikt 2,3 g, en diamant saknas.
RING, 14K vitguld, ametist ca 5,00 ct, 32 briljant- och åttkantslipade diamanter ca 0,16 ctv, ca W-Cr/P, stl 17,25 mmm, vikt 3 g, en sten med nagg