Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 23 juli 2015
Klubbad för
PÄRLCOLLIER, odlade sötvattenspärlor, vita och färgade gula, sterlingsilver, längd 48 cm.
Smyckestillbehör Övrigt
JUVELLUPP, 30X22 mm eller 60X12 mm förstoring, led belysning, etui, kartong.
PÄRLCOLLIER, odlade sötvattenspärlor, färgade bruna, tigeröga, förgyllt lås, längd 45 cm.
RING, 18K guld, cabochonslipad smaragd, 10 briljantslipade diamanter ca 0,20 ctv, ca W/VS, Owen & Larsson, Stockholm 1945, stl 18,25 mm, vikt 3,1 g, smaragd med nagg
Visa varaSmycken Manschettknappar
REY URBAN, manschettknappar, silver, rökkvarts, Stockholm 1963, längd 3,3 cm, vikt 19,8 g.