441 - 460 av 1 145
1...222324...58 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 16 juni 2015

Klubbad för

Hänge 14K 3,3g

550 kr

Utrop: 700 kr

Fritid Övrigt

Kniv FM Mattson Mora, s.k. "Permissionsbajonett" längd 330mm, förnicklat blad 200mm, grepp av älghorn. balja blånerat stål, brunt läder upphängning, små kantskador på ryggen av bladet.

1 100 kr

Utrop: 600 kr

Tennbägare med lock märkt F. Santesson Stockholm M6 (1890) Prima Tenn, h 22cm, graverat blommönster.

150 kr

Utrop: 275 kr

Fritid Övrigt

Hylsbajonett (liknande m/1867) fykantsklinga längd ca 56cm, kraftig patina, saknar tydlig märkning.

225 kr

Utrop: 300 kr

Fritid Övrigt

Kikare T. Wilson Grangemouth, mässing, bucklor, saknar greppyta, optik defekt/avlagringar. längd 16cm.

425 kr

Utrop: 150 kr

Urna av Tenn med hänklar, märkt 89, meander/blommönster, saknar lock, h 11,5cm

25 kr

Utrop: 50 kr

Parti Guld 18K 4,5g brutto (Ring med sten/skev skena, Hänge/def, 2st länkbitar)

Utrop: 850 kr

Collier Silver 835 48cm+6cm 12,2g

50 kr

Utrop: 75 kr

Brosch Silver 830 6,9g

50 kr

Utrop: 50 kr

Halskedja Silver 835 39cm 47,7g

125 kr

Utrop: 150 kr

Brevkniv med kedjaTotalt ca 40cm 23,1g

225 kr

Utrop: 100 kr

Ring 18K Ø 17½ 2,4g

Utrop: 900 kr

Ring 18K vitguld med gravyr Ø 17¾ 2,2g

Utrop: 600 kr

Ring 18K vitguld med gravyr Ø 19¼ 2,5g

Utrop: 700 kr

Ring 18K vitguld med liten diamant Ø 16½ 1,4g

450 kr

Utrop: 550 kr

Ring 18K tvåfärgad (rött guld utsidan/vitt guld insidan) med gravyr Ø 17 3,3g

Utrop: 900 kr

Armband Silver 925 Kejsar 24cm 26,7g

200 kr

Utrop: 250 kr

Halskedja Silver 925 König ca 47cm 70,0g

425 kr

Utrop: 425 kr

Halskedja Silver 925 45cm 57,2g

375 kr

Utrop: 375 kr

Halskedja Silver 925 40cm 9,2g

Utrop: 125 kr