Avslutad | Pant – Tisdag 16 juni 2015
Klubbad för
Fritid Övrigt
Kniv FM Mattson Mora, s.k. "Permissionsbajonett" längd 330mm, förnicklat blad 200mm, grepp av älghorn. balja blånerat stål, brunt läder upphängning, små kantskador på ryggen av bladet.
Tennbägare med lock märkt F. Santesson Stockholm M6 (1890) Prima Tenn, h 22cm, graverat blommönster.
Fritid Övrigt
Hylsbajonett (liknande m/1867) fykantsklinga längd ca 56cm, kraftig patina, saknar tydlig märkning.
Fritid Övrigt
Kikare T. Wilson Grangemouth, mässing, bucklor, saknar greppyta, optik defekt/avlagringar. längd 16cm.